שובר לפרסום בגוגלמהו ויסות חושי?

PDF הדפסה דוא
מהו ויסות חושי? - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 21 יולי 2015 14:26

ויסות חושי הינו תהליך טבעי אשר אמור לפעול באופן אוטומטי אצל כל אדם והוא למעשה תהליך קליטת הגירויים מהסביבה בעזרת החושים. מערכות התחושה השונות בגוף, כמו ראיה ,שמיעה, טעם ,ריח ומישוש, מסייעות לאדם בקליטת הגירויים השונים, בעיבוד שלהם ובשימוש בהם בכדי להסתגל לסביבה בצורה נכונה וטובה. אצל רוב בני האדם הויסות החושי עובד בצורה תקינה ולכן הם כלל לא חשים או מודעים לכך שהתהליך הזה מבוצע, אך ישנם אנשים בעלי ליקויים בויסות החושי אשר אצלם התהליך לא מבוצע בצורה נכונה וזה גורם להם לבעיות בהסתגלות לסביבה ובלמידה.

בעיות בויסות חושי אצל ילדים

אצל ילדים בעיות בתהליך של ויסות חושי יכולות לבוא לידי ביטוי כהתנהגות שונה של הילד. ניתן לראות ילדים בעלי בעיות בויסות החושי אשר נוהגים:

  • להימנע או לברוח מגירויים שונים

  • להיכנס להתפרצויות זעם או אי שקט פתאומי

  • לחיפוש תמידי אחר גירויים, לעיתים תוך הגעה למצבים מסוכנים.

  • חוסר תגובה לגירויים שונים.

מתי יש לפנות לטיפול בויסות חושי?

בעיה בתהליך של ויסות חושי יכולה להפריע באופן מהותי לחייו של הילד ולכן חשוב לפנות לטיפול מיד כשמזהים שיש בעיה. במידה והילד מתנהג בצורה שונה עם גירויים שונים, כדאי לפנות לאבחון אשר יקבע האם מדובר בהתנהגות טבעית ורגילה שתחלוף מהר או בבעיה בויסות החושי שיש לטפל בה מוקדם ככל האפשר. חשוב לזכור כי ההשלכות של הבעיה הזו יכולות לבוא לידי ביטוי בכל תחום בחייו של הילד, וגם בחיים שלו כאדם בוגר, ולכן אין להתעלם מהבעיות הללו אלא להעניק לילד טיפול נכון, מקצועי ובהקדם האפשרי.

איך לבחור מכון טיפול בויסות חושי?

בכדי להיות בטוחים שאתם בוחרים במכון מקצועי אשר יעניק לילד את האבחון והטיפול הטוב ביותר חשוב לבדוק את המוניטין של המכון, לקבל עליו המלצות מרופא המשפחה או בעלי מקצוע אחרים בתחום, להגיע לפגישת היכרות בה תבדקו את האינטראקציה שלכם ושל הילד עם הצוות במכון ולבדוק את הניסיון של המאבחן והמטפל הספציפי אשר ילווה אתכם לאורך כל התהליך ואת החיבור שלו עם הילד.
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים