שובר לפרסום בגוגלמהו חיישן תנועה וכיצד הוא מתפקד בסביבתנו?

PDF הדפסה דוא
מהו חיישן תנועה וכיצד הוא מתפקד בסביבתנו? - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 08 ספטמבר 2015 09:18

חיישן תנועה הינו חיישן שמופעל באמצעות ערכים פיזיקליים שמתורגמים לאותות חשמליים או לתנועה מכנית. החיישנים יכולים להימצא במכונות שונות וברובוטים ומאפשרים למכונה או לרובוט להרגיש ולחוש תנאים פיזיים שקורים סביבם ובאמצעות המידע שקיבלו הם יודעים כיצד לתפקד.

כיום, אנו בני האדם עושים שימושים שונים ורבים בעזרת חיישני תנועה. אנו יכולים לצאת מהבית, מבלי לשאול את עצמנו עשרות פעמים עם כיבינו את המזגן או את האור וזאת בזכות  חיישני תנועה אשר מזהים תנועות בבית ולפי התנועה שהם מזהים בקרבתם, הם מדליקים או מכבים מכשירים חשמליים שונים בבית. במידה ויצאתם מהבית ויש לכם חיישן, תהיו בטוחים כי המזגן או האורות בבית לא יעבדו לחינם וזאת בזכות חיישן תנועה בלבד.

מכשירים שונים שמתפקדים באמצעות חיישן תנועה
  • חיישנים להפעלת תאורה בחוץ – במשך היום, התאורה אינה נדלקת אלא אם כן היא מזהה תנועה של אדם בסביבה שלה, יש לה טיימר מובנה אשר מאפשר לחבור לכמה זמן יישארו האורות דולקים לאחר הפעלת התאורה.

  • חיישן נוכחות - יצאתם מהבית ושכחתם לכבות מזגן ואורות? לא קרה כלום. חיישני התנועה יאפשרו לכם לחסוך בחשמל מכוון שבמידה והחיישנים לא ירגישו נוכחות הם כבר ידאגו לכבות את האורות והמזגן לבד.

  • חיישנים שנועדו למשחקי טלוויזיה - למשחקי טלוויזיה שונים כבר אין צורך בשלט, החיישן מזהה אתכם ומגיב חזרה לתנועות שלכם. זוהי דרך חדשה לשחק מבלי להפעיל שלט, במידה ואתם משחקים טניס ותרימו את היד עם המחבט, החיישן יעלה על זה ויגיב בהתאם. משחקים מהסוג הזה יש בהם יתרונות שכן הם מביאים לפעילות גופנית גם מבלי לשחק בקבוצה – החיישן משמש פרטנר לכל דבר.


אנו עדים לכך כי בתקופה האחרונה, כל המוצרים החכמים שסביבנו פועלים באמצעות חיישנים שמגלים תנועה. ישנם מוצרים נוספים אשר אנו משתמשים בהם בחיי היום יום ולא תמיד מקדישים לכך מחשבה שהמכנה המשותף לכולם הוא בעצם חיישן תנועה: סמארטפון, צמיד כושר, שעון ועוד'. כל אותם המצאות יכולות להתממש באמצעות חיישנים אלו ולהקל על חיינו באופן משמעותי. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים