שובר לפרסום בגוגלמהי הומאופתיה קלאסית

PDF הדפסה דוא
מהי הומאופתיה קלאסית - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 22 מרץ 2016 15:14

עולם הרפואה המשלימה הוא עולם מורכב ומסועף, עמוס לעייפה במגוון טיפולים, מגוון שהולך ומתרחב עם השנים. מתוך כל אותם הטיפולים ישנו רוב עצום של גישות אזוטריות למדי, גישות אשר לא מגיעות לתודעה הציבורית כלל. ההומאופתיה היא לא אחת מהן.

הומאופתיה קלאסית היא אחת מהשיטות המבוססות והמצליחות ברפואה המשלימה, לא עוד אופנה חולפת, אלא קונספט טיפולי ששרד את מבחן הזמן, ונמצא איתנו כבר מהמאה השמונה-עשרה, ונמצא יעיל לטיפול במגוון רחב של בעיות, קשת העוברת דרך מצבים נפשיים, רגשיים, פיסיים, אקוטיים וכרוניים כאחד.

עיקרי ההומאופתיה הקלאסית

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול הגורסת כי כוח החיים שנמצא בבסיס הקיום שלנו, ושל כל החיים באשר הם, שואף לביטוי מלא, וכי מחלה היא בעצם מעין הפרעה לביטוי של כוח חיים זה. האבחון הקלאסי בהומאופתיה נשען על הנחת יסוד זו, לצד עוד הנחת יסוד שמהווה את הבסיס לטיפול הקלאסי בהומאופתיה.

כלל הדמיון - כל לזה הוא הכלל העיקרי והיסודי ביותר בשיטת הטיפול, ובעצם מהווה את מהות הרעיון כולו - "דומה מטפל בדומה". סמואל האנמן, הוגה השיטה הקלאסית (הומאופתיה מודרנית היא גלגול של השיטה שלו) ביצע ניסויים שונים והסיק כי עידוד מצב דומה מחלה דרך שימוש בחומרים היוצרים תסמינים מלאכותיים יעורר את אותו "כוח חיים" לפעול ולרפא את המחלה המקורית שפגעה בו, כך שגם התסמינים המלאכותיים וגם המחלה המקורית יעלמו עם הפסקת נטילת החומר הנ"ל.

הכנת התרופה ההומיאופתית הקלאסית

על-פי עיקרון ה"דומה מרפא דומה" הגורס כי חומר שיינתן לאדם בריא יעורר סימפטומים הדומים למחלה הקיימת אצל אחר, נוצרה רשימה ארוכה ומסועפת של חומרים המעוררים סימפטומים שונים ומגוונים בבני אדם.

לכן, הכנת התרופות בהומאופתיה קלאסית היא בבסיסה עבודה עם אותם החומרים, כאשר המטרה העיקרית היא סילוקם של החומרים המסוכנים או השליליים (גורמי המחלה), והשארת האנרגיה והפוטנטיות של החומר המקורי, דרך דילול גדול וטלטול חזק.

החומר המקורי מדולל לפי סולם יחסים (הסולם הסנטסימילי בו כל ערך דילול מסומן כ-C) של בין 1:10 ועד ל1:10 בחזקת 400. דוגמא לתרופה הומיאופתית מצליחה ומבוקשת בעולם היא ה"אוסילוקוצינום" שעשויה מכבד ברווז המדולל בעוצמה של 200C. 
מאמרים נוספים :

» שחיקת שיניים וחריקת שיניים – גורמים ודרכי טיפול

שחיקת וחריקת שיניים שייכות לתופעה בשם ברוקסיזם (Bruxism) המאופיינת בפעילות שרירית לא רצונית של מערכת הלעיסה שאינה משמשת למטרה תפקודית כגון דיבור אכילה.אם נרצה לדייק הרי שקיימים שני מושגים: הידוק שיניים (Teeth Clenching) וחריקת...

» גסטריטיס וכיב קיבה – תסמינים וטיפול

(או בשמה העיברי - דלקת רפידת הקיבה) מתבטאת ברגישות יתר, כאבי בטן שורפים המוחמרים כשהקיבה ריקה, בחילות, הקאות ובמקרי קיצון גם ירידה בתיאבון ואובדן משקל.הגורם למחלה לא תמיד ידוע, מקובל לחשוב כי המחלה קשורה לחיידק הליקובקטר...

» הומאופתיה קלאסית וצמחי מרפא

הומאופתיה היא אחת משיטות הטיפול האלטרנטיביות, הנכללות תחת תחומי הרפואה המשלימה. הומאופתיה רואה באדם חלק מיקום גדול ממנו, בו פועלים כוחות אנרגטיים המשפיעים על כל פרט ופרט. טיפול קלאסי לפי הומאופתיה בוחן את המצב הפיזי על...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים