שובר לפרסום בגוגלמהם סורקים וכיצד הם פועלים?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אקסטרה קידום אתרים   
שלישי, 23 נובמבר 2010 16:21

בתחום המחשוב סורק הוא מכשיר אופטי הסורק תמונות, הדפסים, כתבי טקסט, או אובייקט שונים, וממיר אותם לתמונה דיגיטלית. דוגמאות נפוצות הנמצאות במשרדים הם וריאציות של סורקים "שטוחים" הסורקים את המסמך המונח על חלון זכוכית המיועד לסריקה.

 סורקים ידניים, המופעלים באמצעות העברת המתקן באופן ידני, התפתחו מסריקת טקסט לכדי סורקים בתלת מימד המשמשים לעיצוב תעשייתי, בדיקה ומדידה, משחקים ויישומים אחרים. סורקים מונעים מכאנית המעבירים את המסמך משמשים בדרך כלל עבור מסמכים בפורמט גדול, ששימוש במשטח אופקי לא יהיה מעשי.


סורקים מודרניים משתמשים בדרך כלל בחיישנים למדידת האור והפיכתו לאות חשמלי, כמו חיישן תמונה, ואילו סורקים ישנים, בעלי תוף סורק, המסובב את סרט הצילום בעוד קרן לייזר או קרן אור צופה בתמונה בעוד היא מסתובבת, עושים שימוש בגליל מכפיל כמו חיישן התמונה. סורק סיבובי, המשמש לסריקת מסמך במהירות גבוהה, הינו סוג אחר של תוף סורק, באמצעות מערך של חיישנים במקום גליל מכפיל. סוגים אחרים של סורקים הם סורקים פלנטאריים, המצלמים ספרים ומסמכים, וסורקים בתלת מימד, לייצור מודלים תלת ממדיים של אובייקטים.


סוג נוסף של סורק הוא סורק מצלמה דיגיטלית, אשר מבוסס על הרעיון של מצלמות. עקב הגדלת הרזולוציה ותכונות חדשות כגון מייצב תמונה, מצלמות דיגיטליות הפכו חלופה אטרקטיבית לסורקים רגילים. בעוד שיש עדיין חסרונות בהשוואה לסורקים מסורתיים (כגון עיוות, השתקפויות, צללים, ניגוד נמוך), מצלמות דיגיטליות מציעות יתרונות כגון מהירות, ניידות ועידון הדיגיטציה של מסמכים עבים ללא פגיעה בעמוד השדרה של הספר. בטכנולוגיות חדשות של סריקה ניתן למצוא שילוב של סריקה בתלת מימד עם מצלמות דיגיטליות ליצירת צבע מלא, תמונה מציאותית בתלת מימד של אובייקטים. בתחום מחקר ביו, התקני זיהוי למיקרו דנ"א נקראים סורקים גם. לסורקים אלה מערכות לרזולוציה גבוהה (מיקרומטר עד 1 / פיקסל), בדומה למיקרוסקופים.

סורקים מודרניים יכולים להיחשב יורשיהם של פקסים ושל טלפוטוגראפיה, המכילים תוף מסתובב עם גלאי תמונות יחיד בעל מהירות רגילה של 60 או 120 סל"ד (מאוחר יותר מודלים של עד 240 סל"ד). הם שולחים אות AM ליניארי אנלוגי דרך קווי הטלפון בקול רגיל לקולטנים, אשר בו זמנית מועברים אל מדפסות בהתאם לעוצמה היחסית שמתקבלת על נייר מיוחד. מערכת זו הייתה בשימוש בתחום הדפסת עיתונות מ -1920 עד אמצע 1990.
כמו כן, קיימים מכשירים נוספים, כגון, מכונות צילום, מדפסות לייזר, מדפסות צבעוניות.


www.seo-extra.co.il


 
מאמרים נוספים :

» השכרת מדפסות

אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בכל משרד הוא הציוד המשרדי מאחר ובלעדיו, כמעט ולא ניתן לנהל אורח עבודה תקין. ללא ציוד משרדי, ולו הבסיסי ביותר, שלבים רבים בעבודה עלולים להיתקל בקשיים, מה שכמובן פוגע בדרך העבודה ולא פחות חשוב,...

» מדפסות – ההמצאות הטכנולוגיות של הדור

 כיום , מדפסות הם מצרך השווה לכל נפש וכל החפץ להדפיס טקסט כתוב או גם תרשימים כאלה ואחרים יהיה יכול ללא מאמץ לבצע זאת ע"י מדפסת המצוייה בבתי עסק, משרדים ובתים פרטיים. קיימות מדפסות בסגנונות שונים וחברות שונות וכל מי שרוצה...

» סריקת מסמכים – ניהול המסמכים בקלות בארכיון דיגיטלי ממוחשב

אחסון של מסמכי נייר, קלסרים, תיקיות וקרטוני נייר עמוסים יכול ליצור בעיות בארכיון המסמכים בארגון. בגלל מצוקה או מחסור בשטחי אחסון במשרד, קלסרים ותיקיות יכולים בקלות למלא את המדפים המיועדים לכך בחדר או במשרד עד שלא ניתן...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים