שובר לפרסום בגוגלמה היא מכירה פומבית "פני אוקשן" ?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יבגניה בטנין   
שישי, 19 יוני 2015 13:27

מה היא מכירה פומבית "פני אוקשן" ?

 

מכירה פומבית פני אוקשן ( Penny Auction) הגיעה לעולם לפני זמן לא רב, אבל הפכה לבילוי די פופולרי.


היום פני אוקשן הגיעה גם אלינו לישראל.
רבים שטוענים שזה הונאה, בדרך כלל אין להם הבנה מלאה על איך זה עובד והם מעבדים את ה- Bid הראשון שלהם.

אז, להתחלה, ננסה לתאר את המערכת של פני אוקשן בקצרה

מוצר מיוצג במחיר המינימום,בדרך כלל ) $ 1בפני אוקשנים בארצות הברית,לדוגמה).
המכירה הפומבית מתחילה בשעה קבועה מראש לדוגמא, בשעה 10 בבוקר.
המכירה הפומבית פני אוקשן נמשכת זמן קבוע מראש למשל, 7 שעות.
משתמשים קונים הצעות ( Bid או יחידת הצעה)
כל הצעה (הוספת הצעה/ Bid) מגדילה את העלות של מוצרים, בחו"ל זה 1 סנט.
כל הוספת Bid מגדילה את הזמן שנשאר עד סיום המכירה הפומבית, לדוגמא ב 20 -  שניות.
מוצר נמכר למשתמש שהניח  את הBid- האחרון.

אז בואו לנתח את הנקודות החשובות

ברור, שהסיכוי לנצח גדל יותר בתנאים הבאים: הרכישה של כמות גדולה יותר של הצעות(Bids) לפני תחילת המכירה וכמות קטנה יותר של משתמשים במהלך המכירה הפומבית.

אלה עובדות ברורות שלא יכולות להיקרא "סודות של פני אוקשינים", אך אנו יכולים לשמש אותם כחלק מאסטרטגיה לנצח.
לדוגמא, אם יש סטטיסטיקת נוכחות משתמשים באתר פני אוקשין, אנו יכולים לראות באיזה שעות יש פחות משתמשים. אם אין נתונים כאלה, אפשר להעריך, למשל, כי במשך צהריים יש יותר משתמשים, ובין השעות 16:00 עד 19:00 יש פחות, כי הרבה משתמשים בדרך הביתה מעבודה. אלה הם רק דוגמאות ואתם צריכים לנתח את האתרים לבד,כי לא תמיד יש את אותו הנתונים.

טיפים וטעויות

הטעות שהמשתמשים המתחילים עושים לרוב - זה הנחת Bid בתחילת המכירה הפומבית. משתמשים אם יותר ניסיון מתחילים להניח Bid רק כשנישארו דקות ספורות עד סוף המכירה, ולכן  ה-"מתחילים מוקדם"  מפסידים את היחידות הצעה  (Bids ) וגם את הכסף.

בחלק מהמכירות הפומביות יש תוכנות שמניחות Bid אוטומטית ( אוטוביד).המשתמש יכול להגדיר את הערך של המוצרים, והאוטוביד יתחיל להניח Bids במקומו מהמחיר המוצר ההתחלתי שהמשתמש הגדיר ויפסיק להניח במחיר שהמשתמש הגדיר כמחיר סופי.  האוטוביד מתחיל לעבוד לפני סוף המכירה הפומבית בדרך כלל לפני 10 שניות עד סגירת המכירה הפומבית .כלי שימושי זה מאפשר למשתמש לעזוב את המחשב, בלי לעזוב את השתתפותה במכירה.

יש עוד שיטה נוספת שפועלת בהצלחה כאשר הפני אוקשינים מסתיימים לכמה מוצרים, שאחד מהם הוא יקר. רוב המשתמשים המקצועים במכירות  מתחרים אחד עם השני עבור מוצר יקר יותר, ואז יש סיכוי לנצח בקלות איזשהו מוצר קטן יותר.

בכלל, עדיף למשתמשים המתחילים להתחיל ממוצרים זולים וקטנים יותר. גם יש סיכוי גדול יותר לנצח וגם אפשר לתרגל את שיטט המכירה הפומבית. בחלק מאתרי פני אוקשין יש אפילו מכירות דמו( מכירה שהיא במלואה וירטואלית ,ללא Bids , ללא מוצרים אמיתיים, ללא כל תשלום ממשתמש) למשתמשים חדשים ומיועדות לתרגול שיטט המכירה בלבד. כל משתמש חדש יכול להשתתף בדמו ולראות האם המכירה הפומבית פני אוקשין מתאימה לו ויחד עם זאת גם לא להפסיד כסף. מה רע ?

אבל העצה הטובה ביותר - זה תמיד לזכור כי מכירה פומבית פני אוקשן - היא לא רק מוצרים כמעת חינם, אלא גם חוויה . לכן, תהנו לא רק ממוצרים שנרכשו כל כך בזול, אלא מהתהליך עצמו, ולכן גם ההפסד לא תרגיז אותכם,כמו שלא מרגיז תשלום עבור משחק באולינג או סנוכר.

 

 

 
scandy.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים