שובר לפרסום בגוגלמה עושים כשחבילה מחו"ל מתעכבת?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מאיה   
שלישי, 09 ינואר 2018 12:06

 

אחד הדברים שמלחיצים אנשים כאשר הם מזמינים מוצר מחו"ל דרך הרשת הוא כיצד ומתי תגיע החבילה ליעדה. בעבר הנושא היה באמת בעייתי יותר, אך היום ברוב המקרים ניתן לקנות בכחמה ולהצטייד במספר מעקב שמאפשר ללקוח לקבל מידע על מיקום החבילה בדרכה אליו. מספר המעקב הוא כלי מצוין שבדרך כלל עוזר לפתור את הבעיה כאשר מוצר מתעכב בדרכו אלינו. אך ישנם מקרים בהם אין בכלל מספר מעקב לחבילה וגם אם יש- הוא לא תמיד מצליח לעזור לאתר אותה.

הגשת תביעת מחלוקת

כאשר הרכישה מתבצעת באמצעות פייפאל, ניתן להגיש מחולקת לפייפאל אם המוצר לא מגיע בפרק זמן הגיוני. זאת מאחר ופייפאל מעניקה ביטוח לרכישות שמתבצעות באמצעותה. הגשת מחלוקת לפייפאל מתאפשרת עד 45 ימים לאחר ביצוע ההזמנה וחשוב להקפיד שלא יחלוף מועד ההגשה. פייפאל בדרך כלל מאפשרת למוכר להסביר ולמצוא פיתרון לבעיה לפני שהיא מתערבת. כדי שפייפאל תתערב יש צורך בהגשת תלונה מסודרת דרכה. בדרך כלל המוכרים משתדלים לפתור את הבעיה על ידי זיכוי או שליחה מחדש של המוצר. כדי לוודא שהמוצר יגיע ליעדו על המוכרים להשתמש בשיטות משלוח אמינות יותר כמו חברות בלדרות שונות. כששלוחים חבילות לארץ, חלק גדול מהמוכרים בעלי אקספרס למשל בוחרים להשתמש בשירותיה של חברת מיילוג לאספקה מהירה ובטוחה. למוכרים כדאי מאוד להציע פתראון לבעיה כיוון שהאמינות והדירוג שלם באתרי המכירות הם מעל לכל והם אלה שיקבעו את מעמדם.

פניה ישירה למוכר

כאשר ההזמנה לא שולמה באמצעות פייפאל, אין אמנם גורם שמעניק ביטוח, אבל כדאי מאוד לנסות ולפנות באופן ישיר למוכר עצמו. ניתן לפנות למוכר בכמה דרכים- דרך המייל, הפייסבוק או אפילו בטלפון. יש לציין בפניה את התלונה, את פרק הזמן שעבר מאז מועד ההזמנה ולדרוש מענה לבעיה. כפי שהוזכר קודם לכן, למוכרים יש אינטרס גדול להחזיק לקוחות מרוצים לצורך שמירה על הדירוג שלהם באתרי המכירות.

פניה לחברת האשראי

אם אף שיטה קודמת לא עזרה או לא הצלחתם ליצור קשר עם המוכר, ניתן כמוצא אחרון לפנות לחברת האשראי. מדובר בטיפול מורכב וסבוך יותר, אך לטווח ארוך הוא נמצא יעיל. עסקאות דרך הרשת מוגנות מאוד באמצעות החוק ולכן כדאי להגיש עליהן ערעור במקרה ולא מקבלים את הסחורה. פניה לחברת האשראי מצריכה טיפול בירוקרטי שעשוי להתארך אבל ברוב המקרים בסוף התהליך ניתן לקבל את הכסף בחזרה.

 

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים