שובר לפרסום בגוגלמחלבות בישראל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שישי, 11 אוקטובר 2013 17:24
מחלבות בוטיק בהן נשתבחה ארץ ישראל

והן מפוזרות על פני כל שטחי המרעה. המחלבות מבוססות על רעייה חופשית של הצאן ופורחת אצלן הטענה שטעם הטבע מכיל גם את טעם החופש. יתרה מכך, מסתבר שטעמן של הגבינות משתנה יחד עם חילופי העונות ושינויים במזג האויר. טעם העשב שונה מעונה לעונה ומצב רוחן של הכבשים והעיזים משתנה אף הוא ומשפיע על התוצרת. טעמו וראו. המחלבות מייצרות לא פחות מאשר גבינות בוטיק ואלו נמכרות במחלבות הבוטיק עצמן. מחלבות בוטיק פותחות את שעריהן לקהל הרחב לטעימות ובחלקן אפשר לרכוש ארוחות מלאות.

מחלבות בוטיק – מן הטבע אל הצלחת

הגבינות מיוצרות במקום ומגיעות אל הצלחת היישר מן החליבה והייצור. תוכלו למצוא שם את מגוון הגבינות, בהתאם לצאן הגדל במקום, כבישים, עזים או אפילו באפלו, וזה לאלה שמעזים לטעום דברים אחרים באמת. על דרך הכלל המחלבות מגדלות כבשים או עיזים.

חלק ממחלבות הבוטיק הן משפחתיות ועברו מדור לדור וחלקן הוקמו על ידי צעירים שמצאו להם שוק חדש ורצו לעסוק במשהו שיש בו טעם של טבע, שורשיות ועצמאות עם פרנסה מבטיחה. והקהל משתף פעולה. רבים מגיעים אל המחלבות עצמן כדי לטעום גבינה שאין בה מאפיינים של יצור המוני ואין לה עטיפות של פלסטיק. כאן, במחלבה, הגבינה מוגשת ישר מן המסננת או מן התנור וכן, יש גבינות שעוברות הליך חימום כמו קשקבל, למשל. אמנם לא כל המחלבות מייצרות אותה אבל גם היא מוצאת את עצמה בין מחלבות שהן בוטיק.

סועדים מעידים על קסם נדיר שעולה בתחושה כשרואים את הכבשים או את העזים מסתובבות חופשי ליד המחלבה ונראות מאושרות. הטענה כי הטעם מיוחד בזכות החופש הזה נשמעת אמיתית כשהטועמים נשענים על הגדר וצופים בצאן מלחך עשב. אולי הושפענו מסדרות דרמה ישנות אבל טעם הטבע עם החיבור אל חקלאות בסיסית ולא תעשייתית, עושה משהו לטעם של הגבינה. לא לחינם הגבינות נחשבות גבינות בוטיק והן אכן מיוצרות ביחודיות מקומית כפי שההגדרה הזו מבקשת. מחלבות הבוטיק הצליחו לשלב בין טעם ישן וידע חדש.

http://www.mesheknomi.co.il/index.php/%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%95%D7%98%D7%99%D7%A7 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים