שובר לפרסום בגוגלמידע על תחום האוטומציה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
רביעי, 16 מאי 2012 11:28

בזמנים המודרניים אנו משתמשים רבות במכאניקה וברובוטים. אנו זקוקים לכך כמעט בכל תחומי החיים. למעשה רובוט הוא כלי אשר בתוכו יש מחשב, ואשר יודע לעשות פעולות מסוימות וכאשר יש איזשהו שיבוש, הרובוט יידע להפסיק את עצמו. מכונה אוטומטית לעומת זה הוא מכשיר המכוון לפעולה מסוימת, אשר מוגדרת לו מראש, והוא לא בעל מחשב אשר יודע לבחור מתוך מספר פעולות. הוא מכוון לפעולה מסוימת. פעולות אלו נקראות אוטומציה.מה זה בדיוק אוטומציה?

אוטומציה מאפשרת לנו לעשות פעולות רבות ללא שימוש של בני אדם, ובכך נחסך לנו כוח אדם. כאשר אנו נרצה לסלק פצצה, רובוט יעשה לנו את העבודה, ובתחום הרפואה אנו יכולים להגיע בעזרת האוטומציה למקומות, אשר יד אדם לא תהיה מספיק מדויקת ועל כן נעדיף שימוש במכונה.

אוטומציה למעשה תחסוך לנו בפעולות של קווי ייצור, אשר הן מייגעות ולעיתים גם קשות פיסית. אין ספק שללא האוטומציה החברה המודרנית לא הייתה מודרנית במיוחד, כפי שאנו מכירים אותה כיום.

אנו למעשה זקוקים בכל מקום כיום למכשירים אשר יעשו עבורנו את העבודה הקשה. כיום אף אחד לא היה חושב לבנות את הפירמידה אשר במצרים ללא עזרת המכונה. מכשיר אוטומציה אחד היה חותך את האבנים לגודל המתאים, השני היה דואג להעמיס אותם אל משאית. שלישי היה דואג להוריד אותם לאחר הניוד, והרביעי היה מניח אותם במקום.

אבל אם נחזור לימינו אנו, כאשר רופא רוצה לבדוק את מערכת העיכול שלנו, הוא ישתמש במכשיר אשר יסרוק את הצינור וייעזר גם במצלמה אשר תגיד לו לאן ללכת וכיצד לפעול. יתרה מכך, כאשר רופא ייכנס לחדר ניתוח כיום הוא ישתמש במכשירי אוטומציה רבים. למעשה, כיום לא יעלה על הדעת לפעול בתחומים רבים ללא עזרת אוטומציה מודרנית. גם חקלאי היום לא צריך לקום מספר פעמים בלילה כדי להפעיל את ההשקיה. יש מחשב שאליו מחובר מכשיר, אשר יכבה וידליק לסירוגין בשעות אשר נקבע לו את מערכת ההשקיה.

התחום רק הולך וגדל וככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך גם פתרונות אוטומציה משתכללים. למעשה בכל תחומי החיים אנו משתמשים בהם. אבל לכל מכשיר מורכב אשר יהיה צריך מחברים.

אוטומציה ומחברים

מהם למעשה מחברים? כאשר יש לנו מכשיר ואנו רוצים לחבר בין חלקי המכשיר השונים אנו נשתמש במחברים. דוגמא של מחברים תהיה במערכות צנרת. מאחר וישנן שיטות חיבור רבות, יש צורך במחברים מסוגים שונים. כיום למעשה בכל התעשייה אנו נשתמש במכשירי אוטומציה וכן במחברים אשר יתאימו לכל סוגי האוטומציה. בתחומי הכימיה, הרפואה, הדפוס המזון ועוד. כל מכשיר והייעוד שלו, ועל כן כל מכשיר ואיתו המחברים אשר יתאימו לו.

סוגי מחברים

כאמור ישנם סוגי מחברים רבים, ביניהם:

  • מחברים מהירים - כשמם כן הם. מחברים מהירים יכולים להתנתק ולהתחבר במהירות. הם יהיו מורכבים מזכר ומנקבה, אשר יתאימו אחד לשני. הם ישמשו בעיקר בהעברת נוזלים, העברת אוויר והעברה בוואקום. מחברים מהירים מיוצרים ממגוון רחב של מוצרים, כמו חומרי נירוסטה, חומרים אנטי סטאטיים, חומרי פוליפרופילן ועוד .
  • מחברי בזק - גם מחברי בזק הינם מחברים לחיבור וניתוק מהיר בעיקר בתעשייה של הפנאומטיקה. הם טובים לחיבורי אויר מהירים כגון שסתומים, יחידות שרות ועוד. הם טובים גם לתעשיית ההיי-טק,  הרפואה, המזון והכימיה, ואף הם מיוצרים ממגוון רחב של מוצרים כמו חומרי נירוסטה, חומרי פליס, חומרים אנטי סטאטיים וחומרי פוליפרופילן. מחברי הבזק יכולים להיות גם במידות קטנות מאוד.
  • מחברי פלסטיק - מחברי הפלסטיק בדרך כלל ישמשו בתעשייה. הם יותר פשוטים והחיבור שלהם ייעשה בנעיצה או בחיבור luer.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים