שובר לפרסום בגוגלמיחזור נחושת - לעולם טוב יותר

PDF הדפסה דוא
מיחזור נחושת - לעולם טוב יותר - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 28 אפריל 2015 14:15

נחושת היא מתכת שימושית מאוד. אפשר למצוא אותה במוליכי חשמל, במעגלים מודפסים, במנועים, בתעשיית המחשבים, בשנאים, בתעשיית האלקטרוניקה, בפיסול, בסגסוגות, בכלי נשיפה, בכלים, במטבעות, בחלקי ריהוט, בצינורות, בתכשיטים ועוד. השימוש הנרחב שלה בחשמל נובע מהמוליכות הגבוהה שלה. למעשה, מתכת הנחושת מוליכה טובה ביותר, רק מתכת הכסף מוליכה טוב יותר ממנה. בשל כל שימושים אלה מיחזור נחושת הוא אחד הפופולרים בעולם.

שימושים מוכרים למתכת הנחושת

מתכת הנחושת מרכיבה עיקרית בפסל החירות המפורסם. פסל החירות נמצא באי החירות, בניו יורק שבארצות הברית. הפסל הגדול והמפורסם ניתן לאמריקה מממשלת צרפת בשנת 1886. פסל זה מכיל 81.3 טון נחושת! חוקרים רבים אומרים שהשתמשו במתכת כחומר גלם בזמנים עתיקים ואפילו בתנ"ך. השימוש בתקופות אלה היה לרוב ביצירות אומנות, בתכשיטים ועוד.

שימוש בנחושת היום

כיום השימוש בנחושת מגיע כמעט לכל מקום בחיינו. השימוש במתכת נעשה בתעשיות השונות, בייצור תכשיטים, ביצור מוצרי חשמל שונים, בכלי בישול, במוצרי מטבח רבים, בבניה, ביצור כבלי הולכה ובעוד מוצרים רבים. השימוש הנרחב נובע גם מהעובדה שקל מאוד למחזר נחושת, ניתן לשלב את המתכת בתהליכי מיחזור רבים ובכך נוח וקל למחזר מתכת זו.

מה הכדאיות של מיחזור נחושת

מיחזור מתכת הנחושת כדאית מאוד בשל השימוש הנרחב שלה בחיינו. כפי שאפשר לראות כל כך הרבה שימושים קיימים למתכת זו ובמקביל הנחושת כמשאב טבע הולך ואוזל. בגלל המוגבלות של המשאב בטבע וייצור חדש שלו קיים צורך עצום במיחזור של החומר. האפשרות לעשות שימוש חוזר מאפשר חסכון כלכלי וסביבתי רב.

בטריות

על ידי מיחזור נחושת, לא רק חוסכים במשאב הטבעי, אלא גם מונעים נזק סביבתי גדול. הבטריות, במידה ולא עושים בהם שימוש מושכל, גורמים לזליגת חומרים מסוכנים מאוד לאדמה ולסביבה. מיחזור הבטריות ומתוכן גם שימוש חוזר בנחושת מונע מצב זה.

מלבד בטריות נהוג מאוד גם למחזר כלי מטבח. מיחזור של נחושת יכול להעשות על ידי מיחזור כלי מטבח העשויים מנחושת. כלים רבים עשויים כולם מנחושת, או לחלופין ממתכות סגסוגת בהן קיימת גם מתכת הנחושת.
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים