שובר לפרסום בגוגלמעבדת תיקון מצלמות דיגיטליות מעולה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : yaara   
רביעי, 19 אוקטובר 2011 12:32

המצלמות הדיגיטאליות נחלקות לרוב לשלושה סוגים עיקריים: מצלמות כיס שזהו הסוג המגוון והנפוץ ביותר. הסוג השני הוא מצלמות SLR  שהן לרוב גדולות יותר ומשוכללות. הוסג השלישי של המצלמות הוא מצלמות רפלקס DSLR שמתאימות גם לצלמים חובבים כמו גם למקצוענים. בסופו של דבר כולם רוצים להימנע מביצוע תיקון מצלמות דיגיטליות עקב העלות הרבה. למרבה המזל ישנן מעבדות לתיקון מצלמות שמסוגלות להציל את המצב.

ביצועי המצלמה

המצלמה מהסוג הקומפקטי מכונה 'POINT AND SHOOT' ומאפשרת לכל אחד לכוון את המצלמה וללחוץ ובעצם להיות צלם. מצלמה מסוג זה לא דורשת מעורבות גדולה מצידו של המשתמש. כל מה שמשתמש צריך לדאוג לו זה לא להפיל את המצלמה ולמנוע משליחה אל מעבדת תיקון מצלמות. מה שטוב במצלמות מתוחכמות הוא שהיא מסוגלת להתאים את עצמה ולסייע להפיק תמונה סופר איכותית שדומה לצילום במצלמות מקצועיות כגון SLR. בצורה זו גם כל מי שרוצה ליהנות מנוחיות השיטה יכול למצוא מענה, וליהנות מכול העולמות. להיזהר להימנע מהצורך בתיקון מצלמות דיגיטליות כבר אמרנו?

קומפקטיות – לכל כיס

סוג זה של מצלמות הן קטנות ומשקלן נמוך מאוד. כיום ישנם כל כך הרבה דגמים, חלקם אפילו חזקים כך שלא תצטרכו לדאוג מפני תיקון מצלמות דיגיטליות. טווחי המחירים מתחילים מעלות נמוכה יחסית ועד אלפי שקלים. לכל מצלמה ומצלמה היתרונות שלה ומתאימה לצרכים שונים. החיסרון העיקרי של הקומפקטיות הוא לא עלות תיקון המצלמה אלא החיישן הקטן. החיישן מסוגל להתמודד עם מצבי צילום לא אידאליים באופן מוגבל מאוד. במקרים כמו תאורה חלשה או ניגודיות גבוהה יש בעיה משמעותית.
אין עומק שדה וקשה להפריד את האובייקט מהרקע. המצלמת הזום מוגבלת וכוללם זום של X14. אין צורך לרוץ לתיקון מצלמות דיגיטליות, אין שום דבר לא בסדר במצלמה פשוט ככה היא.

באותה הקטגוריה של מצלמות דיגיטאליות ישנה תת קטגוריה של מצלמות סופר קטנות. חלקן אפילו בגודל של כרטיס אשראי ומשקלן מסוגל להגיע ל200 גרם בלבד. למרות שהמצלמות הפשוטות יותר עונות על צרכים מוגבלים, הדגמים היקרים מסוגלים לספק איכות ושימושיות של מצלמה גדולה. אך עדיין, אם היא נופלת, לא נותר אלא לשלוח אותה למעבדת תיקון מצלמות.

עיצובן של המצלמות

מצלמות הדומות בעיצובן לSLR מסכירות מעט את ה DSLR ולכן בעלות מבנה מגושם ועדשה בולטת. גם הן מסוגלות להתקלקל מדי פעם וחשוב לשלוח אותן לטיפול תקופתי במעבדה לתיקון מצלמות דיגיטליות. מצלמות מסוג זה יקרות הרבה יותר מהקומפקטיות וכבדות מהן. היתרון שלהן הוא הזום האופטי הגדול שכולל בדרך כלל שליטה ידנית מלאה. קהל היעד של המצלמות הוא חובבי צילום עם נטייה אומנותית.

חשוב לדעת שמצלמה גדולה לא בהכרח מבטיחה את קיומו של חיישן גדול, לרוב מדובר דווקא בכזה הזהה למצלמות הקומפקטיות. המשותף לכל המצלמות באשר הן הוא שחשוב לשמור עליהן ובעיקר לא להפיל אותן למים. עלות השליחה שלהן למעבדת תיקון מצלמות יכול להיות גדול. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים