שובר לפרסום בגוגלמקדימים לשמור על הבריאות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
ראשון, 01 אפריל 2018 13:57

ישיבה על העכוז היא תנוחה שאליה מתוודעים מן הרגע בו יכולים לשבת. אז יושבים לארוחה, יושבים לצפות בסדרה אהובה, יושבים למשחק נעים על השטיח, יושבים בשיעורים בבית הספר ויושבים מול המחשב בעבודה. כל תרבות הישיבה הזו היא כן בעייתית מבחינה בריאותית, אבל היא עוד יותר מבעיה פשוטה יחסית כאשר מדוב באנשים אשר לא יכולים לייצר לעצמם טווח תנועה רחב יותר בכוחות עצמם.

הם נמצאים בסטטוס של תנוחה מסוימת כל עוד אדם אחר לא יסייע להתקדם אל תנוחה אחרת, ודבר שכזה יכול ליצור סטרס על הגוף ולהתקדם אל פצע לחץ בעכוז שממנו כבר דרך ההחלמה היא ארוכה וכואבת. מה הפתרון לפצעים שכאלה? פעילות מונעת.

מקפידים יותר על תרבות מניעה

תרבות של מניעה היא כזו אשר מתפרסת על תחומים רבים של החיים ולאו דווקא רק עבור מניעה של היווצרותם ש פצעי לחץ לא נעימים על פני הגוף. אומנם הפצעים הללו הם מנת חלקם של אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון בולטת בשל היותם נכים,בעלי קשיי תנועה, אבל אין זה אומר כי לא יכולים ליהנות מחיים בריאים לגמרי במסגרת המצב הבריאותי הנוכחי, ללא פצע לחץ בעכוז שמאיים להרוס את החיים של השגרה עד אשר יתרפא.

מה עושים? בתור תרבות של מניעה זה חשוב להוריד את רמת הלחץ הזה עד כמה שאפשר. את זה יכולים לעשות עם ציוד עזר אשר נמכר בכל המקומות שמייצרים ומייבאים מכשירי עזר לנכים וקשישים. מלבד כל אלה זה חיוני להדריך את האנשים אשר נמצאים מסביב לאותו אדם כיצד לשמר את התנועה ואת זרימת הדם בצורה טובה, כאשר יכולים להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי כל ההמלצות הנדרשות 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים