שובר לפרסום בגוגלמתי צריך לעשות ליסינג תפעולי?

PDF הדפסה דוא
מתי צריך לעשות ליסינג תפעולי? - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : shimi   
שלישי, 21 אוגוסט 2018 10:20

המושג ליסינג תפעולי משמש בדרך כלל חברות או וארגונים אשר מעסיקים עובדים הזקוקים לכלי רכב מתוקף תפקידם. המעסיקים הם למעשה אלו שחותמים על החוזה מול חברת הליסינג כאשר העובד עצמו הוא מקבל שירות, כמו בחברת השכרה.

ליסינג מתייחס לאופן החכירה של כלי רכב כאשר זה נעשה באמצעות חוזה של המעסיק מול חברת הליסינג אשר זקוק לרכב עבור העובד מטעמו. תפעולי מתייחס לטיפול המקיף שזוכה לו החברה הנכנסת לחוזה מצד חברות הליסינג. ישנן חברות ליסינג רבות המציעות עסקאות משתלמות של ליסינג תפעולי: אופרייט, ליסקאר, אלדאן ואלבאר הן רק המוכרות מביניהן.

איך זה עובד בפועל? למעשה – עובד אשר המעסיק בחר עבורו לחכור מכונית מידי חברת ליסינג יוכל בדרך כלל לבוא ולבחור במכונית מסוימת מתוך קטגוריה מצומצמת כאשר הוא לא יצטרך לשלם כל מקדמה על המכונית והוא יקבל מיד את הרכב לידיו. כעת, בהתאם לחוזה אשר אותו חתם המעסיק מול חברת הליסינג – יהיה השירות אשר ממנו ייהנה הלקוח. יש כאלה שיבחרו במסלול אשר בו כל הטיפולים ברכב יהיו ויבוצעו על ידי חברת הליסינג. זה כולל את הביטוחים, את התחזוקה השוטפת, את הטסטים ועוד. ברור ששירות מושלם שכזה הכולל את כל האפשרויות המפנקות הללו יהיה מסלול יקר יותר בהשוואה למסלולים הפשוטים יותר אשר יצמצמו בכל אותם השירותים.

ליסינג תפעולי מול ליסינג ממוני

למעשה ברוב מקומות העבודה בוחרים בליסינג התפעולי – זאת לעומת הליסינג הממוני זאת בכדי ליהנות מחבילת האחזקה והשירותים – היות וחברה פרטית לא תמיד תהיה מעוניינת להקצות משאבים ואת כוח האדם הדרוש לצורך האחזקה של צי הרכבים אשר נמצאים ברשותה. עלות הליסינג התפעולי היא בדרך כלל על המעביד כאשר הדבר תלוי כמובן בחוזה ההעסקה שבינו לבין העובד. העובד לעומת זאת שנהנה מהרכב משלם מס הנקרא "שווי שימוש" בגין ההנאה שלו מהרכב.

מי משלם את הדלק?

בדרך כלל ברוב עסקאות הליסינג ישלם המעסיק את הוצאות הדלק (או לפחות ישתתף בעלויות )באמצעות התקן מיוחד כמו פזומט או דלקן אשר מותקן במכונית כחלק מהעסקה. ליסינג תפעולי – נוח למעביד ונוח גם לעובד.


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים