שובר לפרסום בגוגלנגריות מטבחים ברמה גבוהה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : יניב   
שלישי, 11 דצמבר 2012 16:28

ברור לכל שכאשר משפצים בית, יש לוודא שהשיפוץ יהא פרקטי, מה שאומר, שהדירה תחולק כהלכה, שהסלון יהיה עם חלון וכיו''ב. אבל פלח גדול מהאוכלוסיה מתעלמים מהחשיבות העצומה בחדר זה. בפוסט זה אנסה לתת עצות לגבי שיפור ה''קיטצ'ן'' כ-1 מהאזורים האינטגראליים בתפקוד הבית.


יתרה מנוחות של דרי הבית בקיטצן - מה שכנראה ישתנה מדירה לדירה עפ''י צרכי הדיירים, מטבח לא מתוחזק עלול להיות מקור רציני לפציעות ותאונות: החל מחבלה ספונטאנית בגלל שמיטת חפצים ממדף חלש ועד לצריבות קשות - באשמת מיקום לא אופטימלי של התנור. דבר נוסף, חדר מטבח שאינו בנוי באופן נכון, יכול בקלות להוות מקור חזק ללכלוך ועובש.כצעד התחלתי, ודאו כי החדר פתוח ומאוורר. סדרו פתחי אוורור גדולים. רצוי גם לוודא שהמטבח הוא באזור בו זרימה של אוויר.

בבית של בשלנים, רצוי לבנות המטבח מספיק גדול ומעוצב כהלכה; שלא יהא צורך לכופף את הגב. צריך לוודא שיש מרחב תמרון בין המקרר לכיור, למצבים בהם צריך לנוע ברחבי המטבח.

לטובתכם האישית וגם למען הילדודס, שייפו קרנות הזווית של המדפים.

מומלץ למקם תנורים בערך במפלס החזה, פן תהיו מוכרחים להשתמש בשרפרף כשתתעסקו עם תבנית לוהטת.

דאגו לכך שכל הכלים יהיו ממוקמים ע''פ צורת השימוש בהם; סכו''ם וצלחות בתבנית נגישה, תרסיסים ואקונומיקה בארון שירות וכד'.

לתאורה חשיבות גבוהה, כדאי שהקיטצן יהא קורן ככל האפשר. זאת ועוד, יש להעמיד תאורה - באופן שתיצור מעט מאוד צל. השתמשו בעיקר בפלורסנט ונורות בגוון קר. כדאי לכם אף להתקין נורות קטנות בארונות הגבוהים.

נכון לעתה איני מתייחס לענייני דת, מהסיבה שזה דבר אישי. הובאו בשורות אלו מספר רעיונות לנוחיות פיזית, אבל אף בעניין הכשרות ניתן למצוא טיפים שישפרו את החווייה.

האיכה מתכננים את ה''קיטצ'ן'' האופטימאלי?

בתקופה האחרונה, מפעלי ייצור מעסיקים מומחים בתחום, אשר יוכלו לעזור עם תכנון מטבח אופטימלי בהתאם לדרישותיכם, ע''פ מספר דיירי הבית והשטח הפוטנציאלי - ויעניקו לכם עוד טיפים.

איני חושב שכדאי לטוות המטבח בלי עזרתו של בעל מקצוע קודם לכן, כי עיון בפוסטים לאו בהכרח יעניק התמונה במלואה ואולי תדלגו על מיני דברים שתצטרכו בעתיד. יתר על כן, תחום זה מאוד דינאמי ומשתכלל לפי התקופה, כך שמומלץ להישאר מעודכנים בנושא.

חוץ ממומחי ארגונומיה, חייבים לדסקס עם מומחים לחשמל וצנרת טרם ההקמה, כמו שנהוג לעשות טרם בניית האמבטיה. פזיזות עשויה להביא אתכם לבזבז סכומי עתק על מטבח מושקע, אשר לא יהא שימושי כלל.

אני מקווה שהמאמר יעזור לכם, לתפוס הרוח הכללית. מניסיוני הפרטי השכלתי כי לא לוקחים כמובן מאליו ולו חדר אחד בנכס החדש, גם כשלא נמצאים בו בתכיפות.

לעוד פרטים ניתן להכנס ל-נגריות מטבחים או כתבו לי הודעה .


www.hi.co.il


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים