שובר לפרסום בגוגלניהול משאבי אנוש בידי חברה חיצונית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
שישי, 11 נובמבר 2011 15:28

מיקור החוץ נוגע גם בתחום של ניהול משאבי אנוש. יש מפעלים וחברות שכמות העובדים בהן לא מצדיקה הקמת מערך עצמאי של ניהול משאבי אנוש. מצד שני, אי אפשר לתחזק מערך עובדים, גם אם הוא של עשרות בודדות, ללא אחראים על משאבי האנוש ועל קיום דיני עבודה במקום העבודה.

מה תחומי האחריות של מחלקת ניהול משאבי אנוש?

מחלקת ניהול משאבי אנוש אחראית לעובדים מכל הבחינות:

 • גיוס עובדים חדשים והעברת עובדים לתפקידים חדשים.
 • הדרכה מקצועית של העובדים.
 • חישוב משכורות.
 • הפקת ימי גיבוש ופעילויות מעשירות
 • טיפול בתלונות של עובדים.
 • פיטורים ותשלומי פיצויים.
 • לכלל האספקטים הללו חשיבות ליצירת מקום עבודה נעים ולהעסקת עובדים מרוצים. עובד מרוצה הוא עובד שכל דיני עבודה הקבועים בחוק מכובדים ומקוימים. אחרת הוא לא ירצה לעבוד, ויחפש רק דרכים לחמוק מהעבודה וגרוע מכך- לגרום נזק למעסיק, ולו רק בכדי להעניש אותו.

   

  את עבודתה של מחלקת משאבי אנוש אפשר להוציא מחוץ למפעל או הארגון. לתת לחברה חיצונית לעשות זאת. היתרון הוא שאינכם צריכים לדאוג לעובדים הללו ושטיב השירות גבוהה יותר, שכן את החברה החיצונית לניהול משאבי אנוש מתמחה בתחום הזה.

   

  דיני עבודה של העובד והמעסיק

  משאבי האנוש צריכים להעניק ייעוץ למעסיק לגבי דיני עבודה הקבועים החוק. קיום הדינים הללו תבטיח שקט תעשייתי למעסיק ותגן עליו מפני תביעות מצד העובדים. דיני העבודה הם מכלול גדול של חוקים, תקנות וסעיפים.

   

  ניהול משאבי אנוש הוא מקצוע לכל דבר. יש קורסים בנושא ומכללות אף מציעות תואר שלם בתחום הזה. מער לייעוץ לגבי דני עבודה, אנשי משאבי אנוש נותנים ייעוץ לשיפור תפוקת העובדים ולהעלאת שביעות הרצון שלהם ממקום העבודה.

   

  שיפור מקום העבודה ומדדי התפוקה

  תתפלאו, אבל יש הרבה גורמים שמשפיעים על שביעות הרצון ומשפרים את התפוקה של העובד, ורובם אינם קשורים לכסף. בנוסף, עובדי משאבי אנוש אמונים על בחינת תהליכי העבודה בעסק שלכם וניסיון מתמיד לשפר אותם: פחות כוח אדם, צמצום השימוש במשאבים וצמצום הזמן.

   

  מיקור חוץ לשירות של משאבי האנוש ייתן לידי המומחים בתחום לעסוק בכך. מיקור החוץ מקדם את התיאוריה שכל אחד צריך לעסוק במומחיות שלו. מנהל מפעל נעליים מומחה לנעליים, ואין לו הבנה בתחום דיני עבודה או בתחום של ניהול משאבי אנוש. עדיף לו לשלם לחברה חיצונית שתעשה זאת ותספק לו את הייעוץ הכי אמין ואת השירות הכי מקצועי.   
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  לוח דרושים מהיום

  חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים