שובר לפרסום בגוגלניקוי המחשב - זה כל כך חשוב

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
ראשון, 02 נובמבר 2014 08:30
ניקוי המחשב - פעולת חובה למחשב בריא

 

מתי לאחרונה ניקתם את המחשב שלכם? ובכן, מסתבר שהמחשב האישי הביתי, על אף שהוא למעשה קופסה סגורה למדי שיש בה רק מספר פתחי איוורור, זקוק לטיפול קבוע בדמות ניקוי. ניקוי מחשבים, כך תגלו לאחר שתפתחו לראשונה מחשב, הוא על תקן חובה למען שמירת המחשב תקין ובריא, מתפקד היטב ומאוורר נכון.

 

לנקות מחשבים לבד או במעבדה?

 

כשפותחים את מארז המחשב מגלים שבקרביו הצטבר המון, עם דגש על המון, לכלוך שמפריע לקירורו ולאוורורו הטוב. רוב הלכלוך ככולו הוא אבק שנכנס עם האוויר למחשב. בבתים שבהם מגדלים חיות מחמד, חתולים או כלבים, סביר להניח שבעת ניקוי המחשב תגלו שפנים המארז היה למעשב בית לעוד חיית מחמד, שאותה ניתן לפסל ממצבור השערות והאבק שהתחבא בפנים המחשב.

 

לאחר הפעם הראשונה שבה תיווכחו במו עיניכם כמה מלוכלך פנים המחשב, גם בבית או במשרד הנקי והמוקפד ביותר, ומה מצטבר בו כשהוא ניצב לו סגור ותמים, תבינו כי ניקוי המחשב הוא בהחלט דבר מה שיש לפנות בעבורו אחת לזמן מה זמן ואנרגיה (אם כי מועטים - מדובר בפעולה לא מורכבת מדי).

 

חשוב לציין שאם אתם חוששים מפתיחת המחשב והתעסקות בתוכו מוטב שתשקיעו מעט כסף ותמסרו את המחשב כמות שהוא, סגור, למעבדה או לטכנאי שיתעסקו בניקוי במחשב. אלו אמונים היטב עם הפעולה הקלה וידאגו לנקות את המחשב שלכם ולהחזיר לכם אותו במצב נהדר.

 

זאת מכיוון שלנקות את המחשב, הפעולה עצמה, אינה קשה. אפשר לבצע את עבודת ניקוי המחשב בעזרת שואב אבק ידני קטן ועדין, או באמצעות מכחול, ואף מכשיר פן שיגרש את הלכלוך עם משב רוח, יכול להיות יעיל בניקוי מחשבים. אם תחליטו לעשות את ניקוי המחשב לבד, חשוב לשים לב אילו ברגים הסרתם ומהיכן בדיוק, ואיך מתלבש המארז ונסגר בחזרה, כדי שתוכלו להחזיר הכל למקום ואת המחשב לתפקודו לאחר הניקוי.

 

אולם בזמן ניקוי המחשבים כדאי גם שלא לגעת בגסות בשום חלק בחומרה, לא לשלוף חלקים, ולא לחטט מדי, כדי להבטיח שהמחשב יהיה נקי ויפעל היטב ולא מחשב נקי ויפה אך מקולקל. בהצלחה! 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים