שובר לפרסום בגוגלסוגים של ניקוי חול

PDF הדפסה דוא
סוגים של ניקוי חול - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מיקי ליבוב   
ראשון, 23 ינואר 2011 11:40

ניקוי חול הינו התהליך בו מסירים לכלוך, חלודה, צבע ישן ומתקלף ועוד ממשטחים על מנת להעניק להם מראה מבריק וחלק. ציוד של ניקוי חול כולל מדחס הפועל על עוצמות שונות של ניקוי והתזת חול המותאמים לסוגים שונים של משטחים.

ישנם הרבה סוגים של מדחסים הפועלים על שטיפה בלחץ גבוה באמצעות אויר או מים בכל התהליך של ניקוי חול.

סוגים של ציוד לניקוי חול

סוגים שונים של ציוד לניקוי חול נבדלים זה מזה בגודל ושימוש על משטחים מסוימים. בעבר השתמשו בציוד של ניקוי חול המבוסס כולו על חול אבל כיום יש עוד הרבה חומרים שנועדו לניקוי משטחים כגון קרח יבש, חרוזי זכוכית, חצץ, תחמוצת של אלומיניום, סגסוגות של מתכות, קרביד מסיליקון ועוד.

גדלים שונים של ציוד ניקוי חול מתאימים גם בשימוש ביתי ולא מקצועי של פרויקטים בתוך הבית או במקרה של ציוד כבד נישא המותאם לתעשיות ובעבודות בניה שונות.

מאפיינים של ניקוי חול

ציוד של ניקוי חול עושה שימוש בשטיפת לחץ אוויר או מים על מנת להסיר לכלוך, חלודה וצבע ישן ממשטחים. המדחסים שפועלים על לחץ אויר ידועים גם בתור ציוד הפועל על יבש, להבדיל מאלו הפועלים על ניקוי חול עם שטיפת מים הידועים גם כניקוי על רטוב.

משתמשים בלחץ אויר (ציוד הפועל על יבש) בפרויקטים המתבצעים בתוך החדרים ואילו שטיפה בלחץ גבוה עם מים עושים בדרך כלל מבחוץ – בתעשיות ובעבודות בניה.

שימוש בניקוי חול

השתמשו בניקוי חול במשך הרבה שנים אך המדחסים הפועלים בשיטת ניקוי חול הינם יחסית חדשים, ובכך גורמים לעבודת של ניקוי חול להיות הרבה יותר קלה ומהירה. השימוש העיקרי של הציוד הוא כמו נייר זכוכית שתפקידו להסיר באמצעות שפשוף את הלכלוך שהצטבר ובכך להותיר את המשטח חלק וללא שאריות.

סכנות בשימוש

ניקוי חול הינו עבודה די קשה בעיקר עם כל האבק שמתפזר בשטח. החלקיקים עלולים לגרום לסכנה בריאותית של ממש זאת לאור העובדה שהם מכילים חלודה, מתכות או כימיקלים שעלולים לגרום לנזק לאיברים הפנימיים שלנו.  על כן בשימוש בציוד ניקוי חול יש לנקוט באמצעי הבטיחות ולעמוד בתקנות הדרושות. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים