שובר לפרסום בגוגלסטנדאפ - בעלייה חדה

PDF הדפסה דוא
סטנדאפ - בעלייה חדה - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
רביעי, 08 ינואר 2014 10:07

סטנדאפ בישראל – מצליח יותר מתמיד

מופעי סטנדאפ בישראל עלו בשנים האחרונות על גל הצלחה ענק שרק ממשיך וממשיך לגדול, הסטאנדאפיסטים מופיעים בכל מקום, בטלויזיה, בסרטים, במופעי חנוכה וצוברים עוד ועוד מעריצים שלאחר מכן קונים כרטיסים להופעות סטנדאפ שלהם. אז בואו נעשה קצת סדר בכל העניין.

ההתחלה

מופעי סטנדאפ הובאו לארץ בשנות השמונים על ידי שמואל וילוז'ני שראה הופעה כזאת בחו"ל והתאהב. וילוז'ני פתח את מועדון הקאמל קומדי קלאב שנתן במה לסגנון ההופעה הזה ולאומנים מסוג חדש "הסטאנדאפיסטים". באותו הזמן גם כן בתל אביב ובעקבות ההצלחה של הקאמל קומדי קלאב גם בבית ציוני אמריקה החלו לתת במה לאותם אומנים צעירים ומוכשרים. וכך זה לצד זה גדלו להם הסטאנדאפיסטים הגדולים שלנו, שמות כמו : רועי לוי, שלום אסייג, אורנה בנאי, עידן אלתרמן ואבי גרייניק הם רק חלק מהשמות הבולטים של אותה תקופה שהמשיכו איתנו עד היום. המשיכה להופעות ולהומור הזה רק גדלה עם השנים ובמהלך שנות התשעים ראינו סנוניות שהתחילו להתברג לטלויזיה. כאשר תוכנית הדגל של הסטאנדאפיסטים הייתה "פלטפוס" שבראשה עמדו אבי גרייניק ועידן אלתרמן ואיתם השתתפו בתוכנית סטאנדאפיסטים מוכשרים לא פחות כירדן בר כוכבא ותומר שרון. בנוסף סטאנדאפיסטים רבים אחרים החלו לצבור לעצמם שם ולהופיע בכל מיני תוכניות לילה ואפילו בפינות קבועות בתוכניות הבידור, כך למשל רועי לוי הופיע אצל טל ברמן ב"פרפר לילה" ואורנה בנאי קיבלה דקות רבות אצל דודו טופז ולאחר מכן תפקיד ראשי לצד ארז טל בתוכנית הבידור "רק בישראל" וכמובן ה"קומדי סטור" הבלתי נשכחת של צביקה הדר, אסף אשתר, גיל ססובר, איתי שגב ורובי דאוניס.

שנות האלפיים.

במהלך תחילת שנות האלפיים מופעי סטנדאפ המשיכו את הדרך של שנות התשעים, תוכניות בידור קטנות ומצחיקות כמו "דומינו גרוס" הציגו לנו את הדור הבא של הסטאנדאפיסטים הישראלים, דור שכלל את גורי אלפי, אדיר מילר, מיה דגן, עדי אשכנזי ואסי כהן. בנוסף ערוצי הנישה בכבלים התחילו לחצות קווים ולשחוט פרות קדושות וכך אומנים כמו טל פרידמן ואייל קיציס נכנסו גם לתודעה הישראלית. הפריחה האמיתית של הסטנדאפ הישראלי החלה במחצית השנייה של העשור השני של שנות האלפיים, אומני סטנדאפ רבים ומוכשרים הפכו לשם מוכר בכל בית ותוכנית הדגל של הסאטירה הישראלית העכשווית עלתה לאוויר ("ארץ נהדרת") ונתנה במה לסטאנדאפיסטים רבים כמו אלי ומריאנו ואורנה בנאי.

הגל שרק גדל כיום תוכניות רבות נותנות מקום רב לסטאנדאפיסטים, תוכניות כמו "צחוק מעבודה" נותנות במה לעולם של סטנדאפ כמו שהוא בפני כל המדינה וההופעות של הסטאנדאפיסטים מלאות עד אפס מקום. ערוצי הנישה ממשיכים לתת להם מקומות לחצות את הקווים, והערוצים המרכזיים נותנים להם את הבמה להתפרסם ולאחר מכן למכור את הופעותיהם. "העולם מצחיק אז צוחקים" והם עושים את זה הכי טוב שאפשר.


 
מאמרים נוספים :

» שוק הכרטיסים המשניים או כרטיסים יד שניה – איך, מאיפה ולמה

לאחרונה, החלה מגמה של יצירת שוק חדש – שוק הכרטיסים יד שניה (Ticket Exchange) או שוק הכרטיסים "המשניים", מכירה של כרטיסים על ידי אנשים פרטים שרכשו כרטיסים (או מנויים) אך מסיבות כאלה ואחרות לא יכולים להגיע לאירוע ומנסים למכור...

» סטנדאפיסט - חייב להצליח

סטנדאפיסט – אמן בידור ומספר סיפורים מצליחהז'אנר הנקרא "סטנד אפ" עבר בשנים האחרונות  שדרוג, עידון, התמקצעות ומיקוד בתחום הבידור הקל. מצורה זניחה של עוד הופעה, הפך הז'אנר הזה למוביל ולמבוקש מאוד ואת קפיצת הדרך הגדולה ביותר...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים