סטנדאפיסט - חייב להצליח

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אמיר   
ראשון, 05 אוקטובר 2014 16:04
סטנדאפיסט – אמן בידור ומספר סיפורים מצליח

הז'אנר הנקרא "סטנד אפ" עבר בשנים האחרונות  שדרוג, עידון, התמקצעות ומיקוד בתחום הבידור הקל. מצורה זניחה של עוד הופעה, הפך הז'אנר הזה למוביל ולמבוקש מאוד ואת קפיצת הדרך הגדולה ביותר הוא עשה עת התקבל לטלוויזיה וקיבל הכרה של תכנית בידור מובילה בתחומה.

הופעה של סטנדאפיסט מוכשר היא הופעה שיש בה הכול כי סטנדאפיסט הוא שחקן, רקדן, ליצן, קורא מחשבות ובעיקר מספר סיפורים מצחיק ומוכשר. סטנדאפיסט הוא בדרן שיש ביכולתו להפוך כל אירוע לחגיגה וכל מסיבה להצלחה מסחררת.

היכולת להצחיק היא כישרון טבעי,  תכונה מבטן ומלידה. נולדים אתה ואחר כך ניתן לפתח אותה באמצעות לימודי משחק, פנטומימה, שפת גוף ומודעות גבוהה לסביבה הקרובה והרחוקה. סטנדאפיסט הוא בראש ובראשונה אמן בידור אבל היכולות שלו רבות ומגוונות. הוא יודע להצחיק, הוא יודע לספר סיפורים בצורה מרתקת ולהתאים עצמו לקהלים שונים. הוא יבדר באמצעות נושאים המוכרים לכולם ומשותפים לרבדים נרחבים בחברה הישראלית אבל הוא יוכל להתחבר גם לנושאים נבחרים וספציפיים המוכרים לחוגים מצומצמים בהם הוא מופיע.

סטנדאפיסט יכול להופיע בפני קהל גדול המורכב מאנשים שאין ביניהם כל קשר כמו למשל על במות אירועי יום העצמאות וחגיגות המימונה או במסגרת ערבי תרבות יישוביים. הוא יכול לדבר על נושאים שהם בגדר קונצנזוס לאומי, הוא יעז לדבר על נושאים שהם בגדר טאבו והוא יגיע בתובנות שלו למקסימום אנשים בכל מסגרת שהיא. ישנן הופעות בהן הסטנדאפיסט מופיע עם נושאים מוגדרים מראש אבל גדולתו ניכרת דווקא ביכולות האלתור שלו.

הנושאים ומהמסגרות בהן מופיע סטנדאפיסט

כל נושא שאתם מעלים על דעתכם יכול לשמש ל"דיון" ולטיפול מצד סטנדאפיסט מוכשר. הוא ידבר על זוגיות ובגידות, נשים וגברים ומה שביניהם, על החותנת והחמות, על נישואין בין עדתיים, על ישראל וישראליות, על הצבא, פוליטיקה, עובדים זרים ותושבים חוזרים.

סטנדאפיסט מנוסה מוזמן גם  לאירועי חברות וארגונים גדולים כמו ימי כיף וימי גיבוש או ערבי גיבוש. גם במסגרות פרטיות ישנה עליה מתמדת בביקוש להופעת סטנדאפיסט. מסיבת רווקות או רווקים, ימי הולדת לילדים, חגיגות בר ובת מצווה, ימי הולדת למבוגרים וימי נישואין, כל מקום בו רוצים לחגוג ובעיקר לצחוק וליהנות מתאים לשילובו של סטנדאפיסט בתוכנית האירוע. הוא ילמד להכיר את הנפשות הפועלות, הוא יכין שעורי בית על הרקע לאירוע אליו הוא מוזמן והוא יפתיע את בעלי השמחה וגם את האורחים בפרטים קטנים – אישיים ומצחיקים מבלי לפגוע בפרטיות או באינטימיות של אף אחד מהם.

דיסקרטיות וגבולות הטעם הטוב הם מאבני הדרך של כל סטנדאפיסט. כללים אלו חלים גם על הומור שחור, בדיחות גסות ובדיחות על מין ומיניות. כל אמן מציב את הגבולות על פי הבנתו וטעמו אך יש מקום להגיע להבנות עם בעלי השמחה. ישנם אנשים נועזים ואחרים הם דיסקרטיים וצנועים יותר. סטנדאפיסט טוב יודע למצוא את הדרך ללבבות כולם. 
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים