שובר לפרסום בגוגלסלולרי כשר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : rafael   
שישי, 07 ספטמבר 2012 18:44

סלולרי כשר


סלולרי כשר הנו מכשיר סלולרי אשר מיועד לקהל היעד של החרדים ושומרי המסורת. מאמר זה יסקור את המשמעות של סלולרי כשר, את המאפיינים של טלפון סלולרי כשר ואת הדרך בה הוא הומצא.

סלולרי כשר הנו סלולרי אשר מאושר על ידי ועדת רבנים, בעבר הטלפון הסלולרי שימש לצורכי שיחות בלבד, והטכנולוגיה הייתה מקובלת גם על הקהל החרדי, אמנם עם הזמן הטלפונים הסלולריים הפכו למעשה למחשבים משוכללים, כאשר כיום אין כל הבדל בין טלפון סלולרי לבין מחשב ביתי רגיל, כך גם לגבי המשמעות של המידע הנצרך מדי יום באמצעות טלפונים סלולרים. למעשה כיום רוב המידע עובר בטלפונים הסלולריים, זו אומנם ברכה אצל קהלי יעד מסוימים אך מדובר בדיוק בהפך כאשר מדובר בקהל היעד החרדי אשר עושה שימוש בסלולריים.
ראשית, מדובר במכשירים יקרים מאוד, אשר גורמים למשתמשים להוציא עליהם אלפי שקלים מדי שנה, וכך גם על תוכניות יקרות. שנית, אין כל פיקוח על המידע אשר מועבר למשתמשים בטלפונים הסלולרים.

בעוד שבאמצעות שימוש במחשב שולחני רגיל, ניתן להתקין פילטרים אשר לא מאפשרים לאתרים לא תקינים או שכוללים מידע אשר חברי הקהילה החרדית לא מעוניינים להחשף אליו לעבור אותם, בטלפון הסלולרי הדבר כמעט ולא אפשרי ויקר מאוד. בשל כך ועל מנת שעדיין יוכלו גורמים חרדים או דתיים לעשות שימוש בטלפון סלולרי הומצא הסלולרי הכשר על ידי וועדת הרבנים.
הדבר לא נעשה ללא התנגדות, חברות הסלולר הגדולות לא הסכימו בהתחלה לדרישה של הרבנים לתוכניות כשרות או מכשירים כשרים שכן בפועל מדובר במכשירים פשוטים מאוד, אשר בהתאם לא עולים כסף רב למשתמשים בהם.

אמנם בסופו של דבר צלח מאבקם של הקהילות החרדיות והדתיות והחברות נאלצו להסכים לשימוש בסלולרי כשר וכיום ניתן לרכוש מלבד מכשירים כשרים בחנויות המתמחות בכך גם תוכניות סלולריות כשרות ואף כרטיסי סים כשרים אשר מאפשרים טעינה מראש וכך חיסכון ושליטה על העלויות של הטלפון הסלולרי.

סלולרי כשר

הסלולרי הכשר הנו טלפון איכותי מבחינת איכות השמע שלו, סימו לב כי ישנם מי שמוכרים סלולרי פשוט מאוד בתור סלולרי כשר, יחד עם זאת לא רצוי לרכוש פלאפונים אלו שכן מחירם לעתים דומה לזה של סמסונג כשר או של סלולרי כשר איכותי יותר ועדיף לרכוש טלפון סלולרי בעל איכות שמע טובה.

הסלולרי הכשר איננו מאפשר שימוש בהודעות טקס ואינו מאפשר גלישה באינטרנט, למעשה הוא חסום לפעולות אלו. באופן זה לא ניתן להוציא כספים ללא בקרה, ולמעשה הטלפון חוזר לשמש לצורכיו המקוריים, ולא כמכשיר אשר מאפשר ליצרוך מידע לא מבוקר, פה גם מגיע המאמץ של מנהיגי הקהילות החשרדיות והדתיות להצלחה, שכן הם מאפשרים לחברי הקהילה לעשות שימוש בטלפון הסלולרי אך לא להחשף למידע רב ולא רלוונטי ללימודים או לפרטים הרלוונטיים לקהילה שלהם. 

נייד פור יו הנו אתר המתמחה בסלולריים מיוחדים, כגון סלולרי כשר, סלולרי למבוגרים, סלולרי לילדים ומכשירים נוספים אשר מיועדים לבעלי דרישות ספציפיות מן הסלולרי שלהם.


parishotel.co.il
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים