ספרינקלרים – להציל חיים באופן אוטומטי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : כיבוי אש   
רביעי, 21 ספטמבר 2011 10:53

כיבוי שריפות הוא דבר הכרחי על מנת להציל חיים ורכוש – כאשר אסון של שריפה מאיים להשתלט על מבנה שבו אנחנו שוהים, גרים או מבקרים, החשיבות של אמצעי כיבוי שריפות רבה עד מאוד.

זאת בדיוק הסיבה שבימינו ישנם אמצעים רבים של כיבוי שריפות – החל מגלאים אשר מתריעים בפנינו בעיתות של שריפה, מטפים לכיבוי שריפות עם גז או אבקה ועד לשימוש של ספרינקלרים.

 

ספרינקלרים, בעברית רהוטה, הם מתזים – הם מחוברים אל צנרת המים ומכילים בתוכם את המים אשר אותם הם סותמים ומונעים מהם לצאת.

בעיתות של שריפה, המתזים נפתחים ומשפריצים את המים על השריפה, דבר אשר עשוי בהחלט לעזור בכיבוי שלה – באמצעות ספרינקלרים אנחנו יכולים להתחיל לטפל בסכנה של השריפה, וכך להציל הן חיי האדם והן את הרכוש שקיים בתוך המבנה.

זאת הסיבה שהתקנה של ספרינקלרים חיונית ומומלצת למקומות רבים.

 

ספרינקלרים עוזרים בכיבוי השריפות ומאפשרים האטה של השריפה או אפילו כיבוי מוחלט שלה לפני הגעה של כוחות ההצלה – באמצעות ספרינקלרים, ביחד עם מטפים שונים, ניתן לעיתים להשתלט על השריפה וכך למנוע נזקים רבים.

 

החוק בנוגע להתקנת ספרינקלרים

החוק בישראל קובע את המקומות שבהם חייבים להיות מותקנים ספרינקלרים – אלה בדרך כלל מקומות שמכילים אנשים רבים מדי יום, והתקנה של ספרינקלרים יכול להיות חיוני בהצלה של חיי האנוש.

המטרה הנוספת של ספרינקלרים היא, כאמור, למנוע נזק רב של רכוש.

כמו כן, במידה ואנחנו מבטחים את המבנה בביטוח כנגד שריפות, אנחנו לעיתים מחויבים בהתקנה של ספרינקלרים, וזאת כדי ליצור את ההגנה המרבית במידה ופורצת שריפה.

 

כל אלה משפרים את הסיכויים לטפל בשריפה בלי שייגרם יותר מדי נזק, ולעיתים מאפשרים להשתלט על השריפה לפני שהיא מתפשטת ומחמירה.

במיוחד במקומות הומי אדם שבהם עשויים להיכנס לפאניקה או אפילו להיות כלואים בין הלהבות, ספרינקלרים מהווים סוג של עזרה ראשונה עד שכוחות ההגנה מגיעים.

זאת הסיבה שהתקנה של ספרינקלרים מחויבת על פי חוק במקומות מסוימים.

 

ביטחון באמצעות ספרינקלרים

ביחד עם אמצעי הגנה נוספים, ספרינקלרים מהווים קו הגנה ראשוני ויעיל כנגד שריפות – כאשר אמצעי גילוי שריפה מתריעים בפני העוברים והשבים שישנה סכנה ושעליהם להתפנות, כאשר מטפי כיבוי אשר מאפשרים לנו להשתלט על שריפות קטנות ובאמצעות ספרינקלרים אנחנו מטפלים בשריפה באמצעות התזה של מים על אזורים שעולים בלהבות, או מונעים שריפה באזורים שהשריפה עוד לא הגיעה אליהם.

כל אלה הופכים את הסכנה של השריפה להרבה פחות משמעותית, כאשר יש לנו את כל האמצעים אשר קיימים כיום בשוק כדי לטפל בשריפה מבעוד מועד.

 

כדי להבטיח את שלום האנשים ושמירה על הרכוש, ישנה חשיבות רבה בהתקנה של ספרינקלרים – לעולם אין יותר מדי אמצעי הגנה, ואלה אמצעי ההגנה אשר עשויים להציל חיים, בכל רגע שרק יש ניצוץ שגורם ללהבות, שגורם לשריפה.

 

אז במידה ואתם בעלי עסק, בונים מבנה ורוצים לשמור על החוק או פשוט רוצים הגנה נוספת, התקנה של ספרינקלרים היא בהחלט אפשרות נפלאה על מנת לשמור עליכם, על שלום היקרים לכם ועל רכוש יקר הערך שנמצא במקום.

התקנה של ספרינקלרים מספק לנו את אמצעי ההגנה כמו גם השקט הנפשי כנגד שריפות ומאפשר לנו להמשיך ולהתעסק בדברים אשר באמת חשובים – לחיות את החיים במלואם. 
מאמרים נוספים :

» אילו מערכות כיבוי אש יש לעסקים

אילו מערכות כיבוי אש יש עבור עסקים?אין שום ספק כי ציוד כיבוי אש וכן מערכות כיבוי אש מאפשרים לכם להגן על מבנים רבים כנגד שריפות ודליקות שונות, להציל חיים ואף להציל רכוש. עם זאת, חשוב מאד להבדיל בין המגזר הפרטי למגזר העסקי....

» אסור לקחת כברור מאליו - ציוד בטיחות באש חובה!

אין להקל ראש בחשיבות של ציוד כיבוי אש ובאפקטיביות שלו במצבי חירום. ציוד מן הסוג הזה מיוצר על ידי החברות המובילות ובכפוף לתווי תקן מחמירים. המטרה העיקרית של הציוד הוא לספק מענה מיידי עבור דליקות או שריפות בכל היקף. יחד עם...

» כמה עולה שירות כיבוי אש?

שירותי גילוי וכיבוי אש ניתנים בכל רחבי הארץ על ידי חברות מוסמכות ובעלות רישיון. נציגי החברה צריכים לעבור קורס ייעודי ולקבל את אישור הרשויות. השירות מיועד ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי, הציבורי והתעשייתי. בנוסף, יש להבחין...

» ציוד כיבוי אש - למנוע נזקים בנפש וברכוש

 חשיבותו של ציוד כיבוי אשהרבה פעמים, אנחנו לא מבינים את החשיבות הרבה של ציוד למטרת כיבוי שריפות עד אותו מצב נורא, בו באמת פורצת שריפה בבית או בבניין המשרדים בו אנחנו נמצאים. במקרה כזה, הפעולה הראשונה שנעשה תהיה, כמובן,...

» ציוד כיבוי אש מקצועי- על בטיחות טובה לא מתפשרים

ציוד כיבוי אש מקצועי- כי הביטחון הוא כלל ברזלאין כל צל של ספק, כי חיינו יקרים לנו. אנו משתדלים לחיות את חיינו באיכות ובביטחון המרבי שרק ניתן. כיום יש כל כך הרבה פתרונות לבעיות שונות וכמובן לאסונות טבע רבים שמתרחשים בארץ...

» גילוי אש,דרישות כיבוי אש , רישוי עסקים

 מידע לדרישות תקופתיות לבדיקת סדרי מניעת דליקות מול רשוי העסקים וכיבוי אש לעסקים קיימים או חדשים1.אישור מעבדה מוסמכת למערכות ספרינקלרים א. נדרש להמציא אישור מעבדה מוסמכת על התקנת מערכות ספרינקלרים לפי תקן N.F.P.A 2001 ותקן...

» מערכות ספרינקלרים

לא צריך להיות כבאי ותיק ומנוסה כדי לדעת שבשעת שריפה כל שנייה חשובה. למעשה, שנייה אחת יכולה לעשות את ההבדל שבין חיים ומוות. לכן, ככל שנדע על קיומה של השריפה מוקדם יותר, וככל שנקדים להשתלט עליה לפני שתתפשט, כך נוכל לצמצם את...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים