שובר לפרסום בגוגלעובדות מעניינות על הר הכסף

PDF הדפסה דוא
עובדות מעניינות על הר הכסף - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : moneyv   
ראשון, 17 פברואר 2019 19:43
7 עובדות מעניינות על המיזם של משרד האוצר ובנק ישראל, שכל אחד צריך לדעת.

בוודאי נתקלתם במונח "הר הכסף" בהקשר כזה או אחר, כאשר ניסיתם לברר אודות כספים אבודים, חשבונות פנסיוניים וביטוחים מסוגים שונים. למעשה מדובר בשירות ממשלתי שהושק במטרה לסייע לאזרחים לנצל את מלוא זכויותיהם בנוגע לחשבונות פיננסיים וחסכונות, אך יש עוד עובדות מעניינות שכדאי לדעת אודות השירות.

אז מה אתם צריכים לדעת?

● העובדה הראשונה היא שמדובר במנוע חיפוש שהוקם על ידי משרד האוצר ובנק ישראל, במטרה לסייע לאתר כספים אבודים, כגון: קרנות פנסיה, פוליסות ביטוח, קופות גמל, חסכונות וחשבונות בנק.

● כיום יש מה שמכונה הר הכסף 1 ו-2. הראשון נועד לאתר כספים שמקורם בביטוחי חיים, קרנות השתלמות וקופות גמל  והשני, שהוקם מאוחר יותר, ומטרתו לאתר פרטים אודות חשבונות בנק לא פעילים או חשבונות וחסכונות של קרובי משפחה שנפטרו.

● אחד הגורמים המשמעותיים שהובילו את לפתיחת המיזם, אלו הנתונים שפורסמו אודות סכום מצטבר של מיליארדי שקלים הנמצאים בחשבונות וחסכונות לא פעילים, ללא ידיעת הבעלים.

● כדי לגלות מידע אודות חשבונות וביטוחים אבודים, אתם לא צריכים עזרה של גורם חיצוני. תוכלו להיכנס לאתר שהוקם על ידי משרד האוצר, בנק ישראל ורשות שוק ההון, להקליד מספר נתונים אישיים כמו תעודת זהות ופרטים נוספים, ותועברו מיד למסך בו יפורטו חשבונות הבנק שלכם או קרנות הביטוח הרשומות על שמכם.

● הכניסה למנוע החיפוש מוגבלת לעשרה חיפושים לכל מספר תעודת זהות, וזאת מסיבות של אבטחת מידע ופרטיות.

● מנוע החיפוש של המיזם יכול להשיג לכם במהירות מידע אודות חשבונות וקרנות הקיימים על שמכם, אך יש גם חסרונות. לא תמיד יתקבל מידע מלא אודות כל החשבונות וגם לא פירוט על גובה הסכום וזכויות המשיכה בכל אחד מהם. את הנתונים הללו תצטרכו להשיג באמצעות פנייה ישירה לגופים הפיננסיים האחראיים על חשבונותיכם.

● מסיבה זו, יש הבוחרים לפנות לחברות פרטיות הפועלות ברישיון משרד האוצר ועוסקות באיתור כספים וחשבונות אבודים כמו חברת מניב.

מתן הרשאה לחברה כזו, יאפשר לערוך בשמכם חיפוש יסודי של כספים אבודים וקיומם של חשבונות וקרנות, ואתם תקבלו תוצאות מהירות ומפורטות כגון מניב. 
מאמרים נוספים :

» כיצד תדע האם יש לך חשבונות אבודים

דמיין לעצמך את הסיטואציה הבאה: פתאום סתם כך באמצע החיים אתה מגלה כי יש חשבון בנק אבוד השייך לך או לאחד מקרוביך שנפטרו שאתה מוגדר כיורש שלהם והחשבון מכיל בו סכום כסף משמעותי. אולי הדבר נשמע לך כחלום רחוק, אך כדאי שתדע שכיום...

» כספים אבודים

אם שמעם לא פעם על המושג , אך חשבתם שהדבר לא רלוונטי עבורכם, הרי שיתכן מאוד שהדבר כן רלוונטי עבורכם ופשוט אינכם יודעים זאת. כמו כן, יתכן מאוד כי יש לכם קרובים מדרגה ראשונה שנפטרו ויש להם כספים אבודים ולכן, חשוב וכדאי מאוד...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים