עורך דין לתעבורה

הדפסה
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אבנר כהן   
ראשון, 25 אוגוסט 2013 14:32

אילת היא העיר הדרומית של ישראל ששוכנת לגבול מצרים וירדן. מדי שנה מגיעים אליה תיירים רבים מכל העולם ומהארץ. רבים מבין האורחים שמגיעים ברכבים עוברים עבירות תנועה או חו"ח תאונות דרכים.יש בעיר מספר משרדים של עורכי דין וביניהם גם עורך דין לתעבורה. מאחר וכל הדוחו"ת שנרשמים והנהג בוחר שלא לשלם את הקנס יובאו בפני שופט תעבורה בעיר יש גם עבודה לעורכי הדין לתעבורה.

חלק מהאורחים המגיעים לעיר עושים זאת בתחבורה ציבורית (אוטובוסים) או ברכבים פרטיים. יש גם כאלה שמעדיפים טיסה לאילת, אף שהעלות יקרה בהרבה, וזאת כדי לחסוך זמן ונסיעה בת כחמש שעות ברכיבי הערבה.

ישנם כמה שדות תעופה וחברות תעופה בישראל מהם אפשר לקחת טיסה לאילת. תושבי הצפון יכולים לעלות על מטוסים בראש פינה ובחיפה, במרכז שדה דב ונמל בן גוריון. כל טיסה לאילת נוחתת בשדה התעופה של העיר פרט לטיסות שמוסתות לשדה התעופה של עובדה בגלל סיבה טכנית או ביטחונית.

על כל טיסה לאילת אפשר למצוא נופשים המגיעים ממרכז הארץ ומצפונה ותיירים שמגיעים לאילת לאחר שסיירו בארץ וביקרו בצפון ובמרכז.

תושבי העיר זכאים לקבל הנחות ניכרות במחירי כרטיסי הטיסה למרכז הארץ ולטיסה לאילת. חיילים תושבי העיר עולים לטיסה ללא הזמנת מקום מראש אלא על בסיס מקום פנוי.

העיר אילת מקיימת בנוסף לאירועים הקשורים לתיירות ונופש גם ועידות, כנסים ופסטיבלים רבים. לשכת עורכי הדין עושה כנסים וועידות לחבריה באילת ובין יתר המשתתפים אפשר למצוא עורך דין פלילי לצד סניגורים, יועצים בחברות שונות וגם עורך דין לתעבורה. אף כי כל אחד עוסק בתחום מסוים בענף המשפטים יש נושאים משותפים לכולם והם נידונים בוועידה.

תושבי העיר שעברו עבירת תנועה ונרשם להם דו"ח יכולים לבחור לשלם את הקנס או לגשת למשפט בבית משפט השלום בעיר בו יושב גם בית הדין לתעבורה. ברוב המקרים הנאשם מופיע בעצמו והוא שוכר את שירותיו של עורך הדין לתעבורה רק במקרים שנדמה לו שלא יוכל לעמוד בעצמו בפני בית הדין ולטעון את טענותיו.

מאז שלכל אחד יש טלפון נייד מרבים נהגים לדבר או לסמס בזמן הנהיגה. מעבר לעובדה שזו עבירת תנועה קשה והקנס עליה גבוה והיא גם מלווה בנקודות קיימת סכנה לא רק לנהג המסמס או המדבר אלא גם לכל הרכבים הנוסעים לצדו. במקום שעיניו של הנהג יהיו מופנות לכביש וידיו על ההגה הוא מתעסק עם הטלפון דבר שיכול להסיט את הרכב ולפגוע ברכב בנתיב הסמוך.

שוטרי התנועה רגילים כבר לכל התירוצים שמשמיעים הנהגים שזה עתה נתפסו מדברים או מסמסים בטלפון. בימים אלה הצטרפו לשרות המשטרה אופנועים עם אביזרים מיוחדים שיכולים לצלם את הנהג הסורר. אף נהג לא יוכל להגיד שהוא לא עבר את העבירה והתירוצים מיותרים.

מנגד יש גם נהגים שכדי למנוע ויכוחים עם שוטר התנועה שעוצר אותם, מתקינים מצלמת וידאו בתוך האוטו שמופעלת כל אימת שהרכב נוסע. במקרה של חילוקי דעות בין הנהג לשוטר יוכל הנהג להוכיח את צדקתו בפני שופט בבית המשפט.
במקרה זה מאד מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לתעבורה שידע לטעון את הטענות הנכונות ויביא את הסרט כראיה. סרטי הווידאו הללו כבר זיכו נהגים רבים כשהוכח לשופט שהשוטר טעה. לעיתים אף ננזפת המשטרה על הגשת הדו"ח ללא בדיקת העובדות.

כל עורך דין לתעבורה מחכה להזדמנות שיפול לידיו תיק תעבורה גדול כמו תאונת דרכים מרובת כלי רכב ועם לצערנו נפגעים והרוגים. העניין בתיק זה הוא בעיקר בגלל ריבוי משתתפי המשפט. 
מאמרים נוספים :

» עורך דין לתעבורה בא לקראתך

איפה מוצאים משרדי עורך דין? מה עושים במקרה של פשיטת רגל?אף אחד אינו רוצה להיות בסיטואציה הזו, ברם במקרים מסוימים כולנו חייבים להיוועץ בעורך דין טוב. הדבר יכול להתרחש בגלל גירושין ויכול להתרחש אפילו עקב רישום חברה. בשביל...

» טיסות זולות לאילת ברגע האחרון

טיסות לאילת בדקה ה-90 אם אתם ספונטניים ומהירי החלטה (או שפשוט לא תכננתם מספיק זמן מראש), חברות התעופה השונות המפעילות קווי טיסות לאילת – כיום מדובר ב"ישראייר", "ארקיע" ו"אל על"-  מציעות דילים של טיסות לאילת דקה 90 הנוטים...

» טיסות לאילת כי הזמן הוא המצרך הכי יקר

טיסות לאילתהנוחות והזמן שחוסכים כאשר טסים לאילת שוות לנו לעיתים קרובות את הכמה מאות שקלים יותר ואפילו פחות (במידה ותפסתם טיסות מוזלות לאילת). תוך חצי שעה מזמן ההמראה להגיע לאילת זה פשוט כיף ואין כאן ספקות. אך מה לעשות ...