שובר לפרסום בגוגלעיצוב הבית – על זה לא חשבתם!

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : שיר פוסטצי   
חמישי, 27 ינואר 2011 15:57

בבואכם לעצב את ביתכם, במה אתם מתרכזים בעיקר? בריהוט ובצבע הקירות? בדלתות ובחלונות? רבים שוכחים מנושאים רבים וחשובים בעיצוב הבית, מעצם היותם קטנים יותר, ומתרכזים במשימות הגדולות – בחירת הריהוט, השטיחים, הצבעים. כשכל אלו נבחרים, הנושאים הקטנים זוכים להתייחסות מועטה בלבד ולרוב אינה מושקעת בהם מחשבה כלל. בין הנושאים המוזנחים הללו קיימים שניים בולטים – פחי אשפה, ריצוף וחיפוי. כן, כן, פחי אשפה בימינו מציעים מגוון אפשרויות מעניינות המשתלבות עם עיצוב הבית. גם חיפוי הקירות וריצוף נשכחים, ובמקומם רבים מתרכזים בשטיחים וצבעים לקיר. המגוון הקיים בתחום הריצוף והחיפוי לא ניתן לתיאור, קיימות אבנים יוצאות דופן אשר מראן וייחודן אינם משתווים כלל לאף צבע או שטיח.

רעיונות ואפשרויות

רובכם בוודאי אומרים לעצמכם נכון, באמת לא הקדשנו מחשבה לפח האשפה. וכן, לא חשבנו על חיפוי וגם לא על הריצוף. אבל מה הן בעצם האפשרויות? תתפלאו לגלות כי פחי אשפה הם תחום מתפתח מאוד בעיצוב הבית. אחד הטרנדים הפופולריים ביותר בעיצוב פחים הוא הפח המוסתר. מדובר בפח אשר מובנה במערכת המטבח. הוא נראה כמו כל מגירה אחרת, אך כאשר תמשכו בידית תיחשף מגירה עמוקה יותר והיא הפח. פתרון זה נוח מאוד לשימוש – נפתח ונסגר בקלות ובכך מונע ריח וסרבול, ניתן לחילוץ בקלות מתוך המגירה המיועדת. בנוסף, זהו הפתרון האידיאלי לאלו מביניכם אשר שונאים את מראה הפח הפתוח במרכז המטבח. פחי אשפה מעוצבים כיום במגוון צבעים וצורות, עם פטנטים לפתיחה ללא מגע ידיים ועוד. הפח כבר לא צריך להיות פריט אשר מוסתר בארון, אלא בבחירת צבע יפה וצורה מיוחדת הפח יכול להוות חלק אינטגרלי מעיצוב המטבח. השימוש בחיפוי קירות וריצוף גם הוא אופציה עיצובית שכדאי להקדיש לה תשומת לב. אבן פופולרית בה ניתן להשתמש הן לחיפוי והן לריצוף היא אבן צפחה. זוהי אבן יפיפייה אותה ניתן להשיג במגוון צבעים. אבן צפחה פופולרית ביותר היא אבן בצבעי אפור ושחור, אך ניתן להשיג את האבן גם בגווני אדום ועוד. אבן צפחה היא אבן בעלת מידת קושי בינונית ולכן ניתן לעצבה בקלות. הצבעים הרבים והמגוונים, והגמישות של אבן צפחה, הופכים אותה לאבן האידיאלית למי שרוצה ליצור "דיבור" בין חלקי ריצוף לחיפוי קירות – פנימיים או חיצוניים.

לסיכום

כעת משבחרתם את צבע הקירות של כל חדר, הריהוט לסלון, האריחים באמבט, השטיחים והוילונות, הגיע הזמן להתפנות לדברים הקטנים אך המשמעותיים. בחירה בפח מעוצב או בעל פטנט ייחודי, תוסיף למטבח אמירה מודרנית ויוצאת דופן. ריצוף באבן מיוחדת, או חיפוי חלק מהקיר, יעניקו לחלל המדובר ערך מוסף, אותו לא תמיד ניתן להשיג על ידי צבעים או שטיחים. אז זה הזמן להניח בצד את המשימות הגדולות ולהתפנות לרגע לחדוות הפרטים הקטנים.


 
מאמרים נוספים :

» עושים סדר לפני פסח

הנה מגיעה התקופה הזאת בשנה. השמיים מתבהרים, האויר נהיה נעים והחשש מתגנב ללב ... מה יהיה עם הנקיונות לפני פסח ?אבל לפני הנקיונות, יש תהליך שכולנו מנסים להתחמק ממנו ... אני קוראת לו "הסדר שלפני הסדר". בכל בית בישראל מצטברים...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים