שובר לפרסום בגוגלפינוי פסולת

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ביאונט   
חמישי, 14 יוני 2018 11:27

פינוי פסולת הוא חלק ממערך שלם, מורכב ומתוזמן שנועד לשמור על הרחובות שלנו נקיים ולמנוע מפגעים תברואתיים. כולנו מכירים את משאיות הזבל אשר עוברות ברחובות ומפנות את פחי האשפה הציבוריים מדי בוקר, ערב, ולפעמים פעמיים ביום. הפסולת המפונה מהרחובות תגיע בסופו של דבר לאתרי הטמנת זבל או אתרי מחזור, כאשר הכל נעשה על פי תקנות ברורות לשם שמירה מרבית על הסביבה ועל בריאות התושבים.

ישנם מצבים של פינוי פסולת בדרכים מעט אחרות, כמו למשל פינוי גזם או פינוי פסולת בניין שיש לבצע בתיאום עם העירייה או עם חברות פינוי פסולת מקצועיות אשר מתמחות בתקנות הפינוי השונות. לרוב פסולת בניין או גזם תפונה אל מכולות פסולת גדולות שיוצבו באופו זמני במקום שבו נעשית העבודה ויפונו על ידי משאית או מנוף אל אתר הפסולת המתאים.

מצב יוצא דופן נוסף של פינוי פסולת נוצר כאשר אדם מבקש לפנות מביתו רהיטים או ציוד גדול וכבד אשר לא ניתן להכניס לפח האשפה. על מנת שלא יצטברו ערימות של ציוד ברחובות מאפשרת כל עירייה להוציא אל הרחוב ציוד מסוג זה בימים מסוימים, שבהם מתבצע איסוף ופינוי מיוחד. את ימי הפינוי בכל עיר ניתן לברר באתר האינטרנט של העירייה.

פינוי פסולת פנאומטי

השלב הבא בתחום פינוי הפסולת הוא פינוי פסולת פנאומטי. מדובר במערכת המתחילה מבתי הדיירים, שם הם זורקים את הזבל לשני סוגי פחים שונים בתוך הבית עצמו – פח לפסולת רטובה, כמו שאריות מזון וכדומה, ופח לפסולת יבשה כמו נייר, פלסטיק ועוד.

מכל דירה נשאבת הפסולת על ידי שימוש באוויר דחוס אל מערכת צינורות תת-קרקעיים ומהם אל נקודת איסוף ראשית הממוקמת מחוץ לאזור המגורים. אל נקודת איסוף זו מתחברים באותה דרך גם פחים מקבילים ברחוב, לאשפה רטובה או יבשה. מנקודת האיסוף מופרדת הפסולת ומובלת לאתרי המיחזור המתאימים.

פינוי פסולת בצורה זו מותיר את הרחובות נקיים משאריות פסולת, מריחות רעים ומחיטוט של בעלי חיים בפחי האשפה. פינוי באופן זה חוסך את מקום האיחסון של פחי האשפה השכונתיים ואת המטרד של פינוי האשפה על ידי משאית הזבל. אין אפילו עוד צורך לצאת מהבית כדי לזרוק את הזבל. 
מאמרים נוספים :

» שירותי פינוי פסולת

הם לא מותרות שבהן מבקש מנהל עבודה או קבלן "להתפנק" על מנת לחסוך את הטרחה של פינוי הפסולת בעצמו. במקרים של פסולת בניין, גזם או פסולת תעשייתית, חובה על פי חוק להשתמש בשירותי פינוי פסולת אשר מבצעים את הפינוי בצורה מקצועית על...

» מחזור אלקטרוניקה והיתרונות של זה

מוצרי אלקטרוניקה רבים מאוד נשלחים לרוב אל הפח, אמנם כמות בינונית בלבד מועברת אל המחזור. פסולת ש מכילה מוצרי אלקטרוניקה, מסוכנת לסביבה משום שהיא מכילה חומרים רעילים, וש מעכירים באופן ישיר הן את מי התהום שנוצרו בארץ ישראל...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים