שובר לפרסום בגוגלפירוק חברה מרצון מסלול מקוצר

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אלכסיי קוגן   
ראשון, 29 אפריל 2018 19:46

חברת יחיד, כלומר חברה שלה בעל מניות אחד בלבד (שהוא אדם פרטי ולא תאגיד), רשאית לבצע הליך פירוק מרצון במסלול מקוצר ופשוט במיוחד - ולהשלים את כל הפעולות הנדרשות תוך 4 חודשים עד חצי שנה. תנאי הכרחי לביצוע פירוק מרצון במסלול המקוצר הוא כושר פירעון מלא, כלומר כשלחברה ישנה היכולת לסלק את כל ההתחייבויות שלקחה על עצמה ולהסיר כל שעבוד המוטל על נכסיה.

השלב הראשון של פירוק חברה מרצון מסלול מקוצר הוא הגשת תצהיר כושר פירעון לרשם החברות. תצהיר זה, שחייב להיחתם כחוק בפני עורך דין, מעיד על יכולתה של החברה לפרוע את חובותיה, וכשמדובר על חברת יחיד מי שחותם עליו הוא הדירקטור היחיד בחברה שהוא גם בעל מלוא המניות בה. במקביל יש לפרסם ברשומות (הפרסום הרשמי של מדינת ישראל) הודעה בדבר כוונתה של החברה להתפרק מרצון.

בשלב הבא של פירוק מרצון במסלול מקוצר ממונה לחברת היחיד מפרק - איש מקצוע חיצוני או בעל החברה. תפקידו של המפרק הוא לכנס את כל הנכסים שברשות החברה ולהשתמש בהם על-מנת לפרוע את כל ההתחייבויות שלקחה על עצמה. עם השלמת פעולה זו ניתן לעבור לשלב הבא והאחרון של פירוק מרצון: כינוס אסיפה סופית (שגם אודותיה יש להודיע באמצעות פרסום רשמי ברשומות). באסיפה זו יאושר סופית הפירוק, וזאת לאחר שהמפרק ממלא דו"ח מסכם של הפעולות שנקט ומצהיר כי לחברה לא נותרו נכסים או חובות. הדו"ח נשלח גם לרשם החברות, ולאחר שזה מאשר אותו הופכת החברה באופן פורמלי ל"מחוסלת".

מומלץ לכל בעל חברת יחיד שאינה פעילה לממש את האפשרות לפירוק מרצון במסלול המקוצר, שכן כל עוד החברה רשומה באופן פורמלי מוטלות עליה חובות ובפרט היא נדרשת לשלם את האגרה השנתית לרשם החברות. במסגרת הליך פירוק חברה מרצון ניתן לבקש פטור מתשלום האגרות עבור התקופה שבה לחברה לא הייתה פעילות עסקית. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים