פיתוח אפליקציות – עשה ואל תעשה

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : לירן בוימן   
חמישי, 21 מרץ 2013 18:43

שוקלים להשקיע בפיתוח אפליקציה? מחפשים פיתוח אפליקציות לאנדרואיד? לאייפון? רוצים לתת לאפליקציה שלכם את הסיכוי הטוב ביותר להצליח? יש כמה כללים בסיסיים לפיתוח אפליקציות מוצלח אך לא פחות חשוב הוא לדעת להימנע מטעויות נפוצות.

מה מאפיין אפליקציה מוצלחת?

מעבר לרעיון מעולה, פיתוח אפליקציות מוצלח לוקח בחשבון הן את התמונה הגדולה והן את הפרטים הקטנים. אפליקציה מוצלחת היא אפליקציה נוחה, ידידותית למשתמש ופשוטה לתפעול – אפליקציה שלא מחייבת אותנו לחשוב על כל פעולה אלא 'זורמת' בקצב נוח וטוב. התאמה מושלמת לפלטפורמה היא בבסיס ההצלחה. זכרו – פיתוח אפליקציות לאייפון למשל לא דומה לפיתוח לאנדרואיד, לווינדוספון, בלקברי או כל פלטפורמה אחרת. לכל קבוצת משתמשים של מכשיר מסוים יש צפיות מסוימות מאפליקציות (כפתור חזור בצד שמאל לאייפון למשל) וחייבים לדעת אותן ולעמוד בהן.

מה לא לעשות כשמפתחים אפליקציה?

יש כמה טעויות נפוצות שנעשות כשמפתחים אפליקציות, למרות שחברות פיתוח מקצועיות בד"כ ידעו לעצור את הטעות בזמן, עדיין יש אפליקציות שהפיתוח, העיצוב והתכנות שלהן בעייתי. אם כך, מה לא לעשות כשמפתחים אפליקציה?

  • לא להשקיע במיתוג – טעות גדולה מאוד שנעשית על ידי בעלי עסקים שמפתחים אפליקציה כחלק ממערך השיווק. אם האפליקציה לא ממותגת ולא מזוהה עם החברה/מוצר היא למעשה מחטיאה את המטרה ומבלבלת את קהל היעד.
  • ממשק מסורבל – בזמן פיתוח אפליקציות רצוי לצאת מנקודת הנחה שלאף משתמש עתידי אין סבלנות לחפש הוראות (שלא לומר לקרוא אותן), כפתורים שאמורים להיות זמינים וכו'. ממשק משתמש לא נוח, לא אינטואיטיבי ולא יעיל ירחיק משתמשים.
  • העמסה – המסך של הסמרטפונים והטבלטים קטן, אפילו מאוד קטן יחסית למסכי הענק שכולנו התרגלנו אליהם במחשבים נייחים. התוצאה היא שאין בו הרבה מקום ולכן חייבים לא רק לדעת למקסם את המקום שיש לנו אלא גם לדחות את הפיתוי של העמסת המסך. יותר מידי פריטים, יותר מידי כפתורים, תפריטים וכו' רק מקשים על השימוש.
  • הזנחת ההקלדה – באפליקציות שמחייבות הקלדה חייבים לשים לב לנוחות הפעולה, לשמירה על חלונית הטקסט נראית ולא להזניח את הפיצ'ר הזה.


 
מאמרים נוספים :

» העולם צועד לשם - פיתוח אפליקציות למכשירי אייפון

כדאי להשקיע בפיתוח אפליקציות לאייפוןבימינו הדרך של כל עסק להתקדם ולהצליח לפרסם את עצמו היא דרך שעוברת בשימושים שונים בטכנולוגיה המפוארת שבה מתהדר העידן שלנו, ויש לכך הצדקה רבה, כי הטכנולוגיה מאפשרת לנו להגדיל את חוג...
STU2

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים