שובר לפרסום בגוגלפיתוח מנהלים - כי גם מנהל טוב צריך שידריכו אותו

PDF הדפסה דוא
פיתוח מנהלים - כי גם מנהל טוב צריך שידריכו אותו - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 19 מאי 2015 13:54

פיתוח מנהלים, הוא הליך בלתי נפרד מטיפוחו של כוח האדם של כל ארגון, עסק או חברה בכל תחום שהוא. יש הבדל ניכר, בין עוד מנהל, לבין מנהל שעובר הכשרה תמידית, מנהל שמשקיעים בפיתוח שלו וניתן להרגיש בהבדל מיד. ארגון שישקיע במנהלים שלו מבחינה מקצועית, אנושית וניהולית, יזכה לקבל מנהלים איכותיים שידעו להביא את הארגון לתוצאות, יגדילו ראש, יתנו מעצמם הרבה יותר, ידעו להתמודד עם מגון מכשולים ויפעלו מחוץ לקופסא.


למה מביא בפועל פיתוח מנהלים?

למעשה, פיתוח מנהלים משלב בתוכו מספר עולמות, דרכם מועברת למנהלים הדרך, שבה עליהם לתפוס את תפקיד המנהל בתחום בו הם מחזיקים. סדנאות שמטרת העל שלהן היא לפתח ולהעצים את המנהלים של ארגונים שונים, מצליחות לפתח במנהלים אלה תחושת ביטחון עצומה, תחושה של מסוגלות, מקנות להם כלים שונים שיאפשרו להתנהל בצורה איכותית, מחושבת ואינטילגנטית  בארגון. בתום הסדנא או ההכשרה, יוכל המנהל לתפוס את התפקיד שלו בצורה מעט שונה - ׳מעבר׳, להבין את הסמכות המוטלת עליו ולהגיע למודעות מלאה, דרכה הוא יגיע למצב בו הוא מסוגל לנהל את עצמו ואת הסובבים אותו בדרך הטובה ביותר.


מהן השיטות באמצעותן ניתן להשיג פיתוח אופטימלי של מנהלים?

יש מגוון רחב של סדנאות והכשרות, שמטרתן להשיג בסופו של דבר התגבשות אדיאלית של ההליך הניהולי בארגון. השיטות להשגת המטרות, משתנות בהתאם לסוג הארגון, בהתאם לדינמיות שבין המשתתפים בסדנא ועל פי למשתנים רבים נוספים. בין השיטות הקיימות:


  • לימוד העלאת התקשורת בין המנהל לבין הארגון ושאר העובדים בו.

  • ארגונים המעוניינים לפתח את המנהלים שלהם מבחינה אישית ומקצועית, יכולים לעשות זאת באמצעות זיהוי החוזקות והחולשות של אותו מנהל וכך לטפח ו/או להחליש אותן.

  • סדנאות אלה מאפשרות למנהלים לאמץ שיטות ניהול רלוונטיות, תוך מתן דגש על התנהלות עם אנשים ומתן משימות.

  • הכשרות מנהלים מקנות ידע ניהולי, מה שמאפשר למנהלים להפעיל שיקול דעת בעל מנעד רחב יותר.


פיתוח מנהלים למעשה מוביל את המנהל לדרך איכותית, מעניק לו מיומנויות וידע החיוניים לעבודה שלו, ומאפשר באמצעות העמקה פסיכולוגית ואישית לסייע למנהל להתמודד עם הקשיים איתם עליו להתמודד במהלך ביצוע תפקידו. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים