שובר לפרסום בגוגלפנסיה למשק בית – מדוע חשוב לעשות ביטוח פנסיוני לעובד משק בית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
שלישי, 22 מאי 2012 14:13

בעידן המידע קל יותר להתעדכן בזכויות ובחובות שלנו כאזרחים, עובדים ומעסיקים. אומנם חלק מאיתנו טרם דאג לזכויות הפנסיה, מתוך מחשבה שיש עוד זמן עד אז, אבל כשאנחנו מעסיקים עובדי משק בית חשוב מאוד שנדאג להם לביטוח פנסיוני. למעשה, על פי צו ההרחבה, אין לנו אפשרות אחרת אלא להבטיח עבורם ביטוח פנסיוני. מאז שנת 2008, עת נכנס לתוקפו צו ההרחבה חוק פנסיה חובה, לכל עובד במדינת ישראל ולא משנה במה הוא עובד והיכן הוא עובד, מגיע לקבל פנסיה ובכללה פנסיה למשק בית.


המשמעות היא שגם אם אנחנו מעסיקים עוזרת בית, מטפלת לילדים, גנן או איש תחזוקה, באופן שוטף ומתמשך, שהופך את אותו עובד לעובד משק בית, עלינו לדאוג לו ולהבטיח לו ביטוח פנסיוני לעובד משק בית.

תוכנית פנסיה עבור עובדי משק בית מתחייבת החל מתום 6 חודשי עבודה, או במקרה בו היתה לעובד משק הבית שלנו בעבר תוכנית פנסיה מסודרת, חובתנו להפרשת הסכומים הינה מתחילת עבודתו אצלנו. כיום עם הסנקציות הגבוהות שחלות על מעסיקים שהתחמקו מתשלום זה, בין אם בתום לב, עקב התעלמות, או כי עובדי משק הבית שלהם לא דרשו את זכותם זו, אסור להניח את הנושא בצד. ההיטלים עלולים להגיע לסכומי עתק ולקנסות של מאות אלפי שקלים.

מה קורה אם לא משלמים פנסיה למשק בית?
אל תיקחו סיכונים מיותרים. הרשויות תמיד עם יד על הדופק בכל הנוגע לזכויות של עובדים וביניהם עובדי משק בית. כמו כן, ברגע שחל סיום העסקה, העובד שעבד אצלכם בתפקידי משק הבית עלול לתבוע אתכם על הכספים שלא שולמו לו ולבקש את תשלומי הפרמיות שהיו צריכים להיות משולמים עבורו, כך שאתם חשופים לתביעות גדולות. על אחת כמה וכמה, אם חלילה עובד משק הבית, שלא קיבל מכם את הכספים במסגרת פנסיה למשק בית, ייפצע, יחלה או חלילה ימות, השארים שלו יוכלו לתבוע מכם פיצויי אובדן כושר עבודה.
מדובר בסכומים גבוהים מאוד שיסבכו אתכם בתביעת פיצויים גדולה, אשר יכולתם למנוע מלכתחילה אם הייתם דואגים לביטוח פנסיוני עבור עובדי משק הבית.

פנסיה למשק בית און ליין – פיתרון אידיאלי למעסיקים
היום יותר מתמיד ניתן לנהל באופן שוטף תשלום פנסיה למשק בית, כאשר אתר כמו המרכז לביטוח פנסיה חובה מאפשר למעסיקים של עובדי משק בית לדאוג לתוכנית של ביטוח פנסיוני לעובד משק בית און ליין, כולל תזכורות אוטומאטיות וחישוב אוטומאטי של הסכום הנדרש מדי חודש. כך גם בקצב החיים המסחרר, כשאנחנו טובעים בים של מחויבויות ומשימות, נוכל לזכור להפריש את הסכומים הללו עבור תוכנית הפנסיה לעובדי משק הבית שלנו. האתר מאפשר לנהל בו זמנית ובמקביל מספר תוכניות פנסיה עבור עובדי משק בית שונים. השימוש באתר ידידותי להפליא וההסדר פשוט ונוח, כאשר ניתן לצפות בנתונים של ההפקדות, ובסיום העסקת העובד ניתן בקלות לשחרר את הקופה ולהפסיק את הגבייה והדיווחים לרשויות. ההתאמה היא אישית לכל מעסיק ועובד משק בית.

 


www.pensiahova.co.il/

 


 
מאמרים נוספים :

» פנסיה חובה

שני שינויים עיקריים בחוק הנוגע לביטוח הפנסיוני- אחד משנת 2008 והשני משנת 2011- קבעו מספר שינויים עיקריים בהסדרים הפנסיוניים. כיום, חלה חובה על כל אחד מן העובדים במשק ועל המעסיקים שלהם להפריש אחוז מסוים מן השכר הקובעה למטרת...
STU2

פרסום ביטוח למטה

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים