שובר לפרסום בגוגלפסיכומטרי עם הקלות

PDF הדפסה דוא
פסיכומטרי עם הקלות - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : moneyv   
שלישי, 04 יוני 2019 19:14

מי לא מפחד מהבחינה הפסיכומטרית? ובצדק. ציון בבחינה הפסיכומטרית קובע אם נתקבל ללימודים נחשבים באוניברסיטה או שנצטרך לחפש אלטרנטיבה קצת פחות טובה. אך כמו בחיים, גם במבחנים: לא כל הנבחנים שווים. יש שיכולים לעשות את הפסיכומטרי בקלות ואחרים זקוקים לפסיכומטרי עם הקלות.

מי זכאי לפסיכומטרי עם הקלות

פסיכומטרי עם הקלות מיועד בדרך כלל לנבחנים העונים להגדרות מסוימות. הקטגוריה הראשונה היא של תלמידים לקויי למידה. תלמידים אלה זקוקים לשאלות מותאמות ולעתים גם לתוספת זמן. הקטגוריה השנייה היא בעלי הפרעות קשב וריכוז המתקשים לשבת ולהיבחן במשך שלוש שעות רצופות. ולבסוף, הקטגוריה השלישית היא של נבחנים שיש להם מוגבלות פיזית או נפשית.

מגיעות לכם הקלות בפסיכומטרי? אלה כמה דברים שכדאי להביא בחשבון

אם אתם נכנסים לקטגוריה של הנבחנים הזכאים להקלות, אין סיבה שלא תעשו את הפסיכומטרי כמו כולם. אלה כמה טיפים שיכולים לסייע לכם:

  • הבחינה המותאמת לבעלי הקלות יכולה להתקיים במועד שונה מזה של בחינת הפסיכומטרי הרגילה. על כן, במצב זה לא כדאי לתכנן תכניות מיוחדות כמו טיסה לחו"ל.
  • אישור מהתיכון אינו מתקבל – גם אם קיבלתם אישור על כך שיש לכם לקות למידה מבית הספר, אין זה אומר שתקבלו אוטומטית הקלות בפסיכומטרי. המרכז הארצי בוחן כל מקרה לגופו, ולכן חשוב להתחיל לאסוף את האישורים כבר עכשיו.
  • נרשמים תחילה – המרכז הארצי לא מתחיל לדון בבקשה להקלות לפני ההרשמה לבחינה. לפיכך, חשוב להירשם מבעוד מועד.
  • שווה בשווה – הציון הפסיכומטרי המתקבל בבחינה המותאמת שווה ערך לציון המתקבל בבחינת הפסיכומטרי הרגילה. כך שאתם יכולים להתקבל לפסיכומטרי בראש שקט.

במרכז זינוק תוכלו לקבל מידע נוסף על ההקלות המגיעות לכם בפסיכומטרי.

פסיכומטרי זה לא הכול

תקופת ההכנה לבחינת פסיכומטרי יכולה להיות תקופה לחוצה במיוחד. אתם מוצאים את עצמכם לומדים מהבוקר ועד הערב במטרה להגיע לבחינה ולקבל את הציון הנכסף. אבל אם תקפידו לתכנן את הזמן נכונה, תגלו כי יש לכם זמן לעשות דברים אחרים תוך כדי ההכנות לבחינה. זכרו כי למידה מאומצת אינה אפקטיבית בסופו של דבר. אם אתם מעוניינים להצליח בבחינה, חשוב לעשות הפסקות, לבצע פעילות גופנית ולהיפגש עם חברים כדי להירגע ולצבור כוחות.

  
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים