שובר לפרסום בגוגלפעילות המנהל הציבורי

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : ניצן מלמד   
שלישי, 26 יוני 2018 18:04

מדינת ישראל היא מדינה שבה יש חוק שאמור להגן על האזרחים אשר נמצאים בה. לכל אדם ואדם יש רשימה ארוכה מאוד של חובות שהוא צריך לבצע ורשימה ארוכה דיה של זכויות שהוא יכול לקבל מהמדינה מתוק היותו אזרח שלה.

כאשר אדם חורג מהנדרש יש חוקים אשר נועדו ליצור את מסגרת הענישה הנדרשת כאשר יש מערכת של אכיפה  שכוללת את המשטרה ואת בתי המשפט במדינה. הנושאים הרבים מוכרים בתור המשפט הציבורי, אולם מלבד זאת יש גם את תחומי המשפט המנהלי, אשר איתו יכול אזרח לפעול ולהגן על הזכויות שלו עם עתירה מנהלית באופן חוקי. אולם, עוד טרם הטיפול בבעיה, צריכים להבין היכן מתחיל הטיפול במשפט המנהלי ומתי זה בכלל נושא אליו נדרשת הפעילות בתחום המשפט הציבורי.

משפט שנבדל מזה הציבורי

גם אנשים אשר מבינים את התחום המשפטי הם כאלה אשר לא לחלוטין יכולים לעמוד על ההבחנה שבין המשפט הציבורי על פני האלה המנהליים. הדבר אינו נזקף לחובתם של אותם משפטנים וזאת בשל הסיבה שההבחנה הזו שבין שני התחומים הללו היא לא כזו אשר נעשית בצורה פשוטה ועומדת על שני תחומים אשר בסופו של דבר עוסקים בזכויות של הפרט במדינה.

איך בכל זאת יודעים לעשות את ההבדל בין משפט כזה לאחר?כל הקשור אל הפעילות המנהל הציבורי, המוסדות של השלטון במדינה ועד לדרכים של הפיקוח על עבודת המנהל הם אלה אשר נמצאים תחת המטריה המשפטית של תחום המשפט המנהלי. וכאשר נעשה מעשה שאינו תקין מול אזרח המדינה על ידי אחד מאלה, יכולים להגיש עתירה מנהלית על מנת להביא את הצדק עד כמה שהחוק מאפשר זאת בחוקי המדינה. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים