שובר לפרסום בגוגלפציעות נפוצות ברגל

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אילן   
רביעי, 23 מרץ 2016 15:12

הרגליים שלנו הן הבסיס האיתן של הגוף שלנו – ובמקרים רבים אנחנו מבינים עד כמה הן פגיעות

הרגל שלנו, החל מכף הרגל ועד הירך, היא האזור בגוף שלנו שמהווה הלכה למעשה את הבסיס שלנו. במשך רוב שעות היום, הרגליים שלנו הן האיבר שעומד בעומס הרב ביותר והן האיבר שתפקידו הפעיל הוא הרב ביותר מבחינה מכאנית, ועל כן ברור מדוע מדובר גם בדרך כלל בחלק חזק ביותר בגוף שלנו – או עצם העובדה כי רגלינו חזקות לא הופכת אותנו לבלתי פגיעים, והרגליים שלנו לא כל שכן. העומס שמופעל על הרגליים שלנו והתפקיד החשוב שלהן הופך אותן אולי לאזורים הפגיעים ביותר מבחינת פציעות, וכעת ניגע בכמה סוגים נפוצים של פציעות ברגליים.

כמה פגיעות ופציעות נפוצות במיוחד ברגליים, ומה נעשה כדי למנוע או לטפל בהן

  • שברי מאמץ – מה שמתחיל מכאבים בכף הרגל, באזור השוק או באזור הברך העליונה, הוא לעתים קרובות לא כאבים תמימים אלא שברי מאמץ. שברים אלה, שאינם נראים בצילומים רגילים וגורמים לסבל רב בקרב האדם שמפתח אותם, לעתים קרובות יכולים להביא אותנו למצב של השבתה אם לא ננוח וניתן לרגליים שלנו את ההקלה שנחוצה להם.

  • רצועה צולבת – הרצועה הצולבת שלנו היא המחברת בין עצם הירך לשוק, ולמעשה מקבעת את הברך. לעתים קרובות אנחנו מותחים אותה – כתוצאה מיישור יתר של הברך, סיבוב פתאומי, עומס רב או ספרינט.

  • נקע בקרסול – גם כאן אנחנו מתייחסים לכאבים בכף הרגל – כתוצאה מפגיעה ברצועות התומכות וחוצות את מפרק הקרסול שלנו, ולמעשה יציאה שלו מהמקום. דרגות החומרה השונות משפיעות בדרך כלל על רמת הכאב ויכולת התפקוד שלנו במצב של נקע – אך בכל מקרה עלינו לטפל בו במהירות.

במידה ואנחנו סובלים מכאבים אסור להיות גיבורים – עלינו לפנות לאורתופד מומחה

בין אם מדובר במצב של שברי מאמץ, בין אם בנקע בקרסול, ובין אם בכל אחד מהמצבים הרפואיים האחרים שיכולים להיגרם לכל אחד ואחד מאתנו ברגליים (ולספורטאים במיוחד) – אסור לנו להזניח את הכאבים שלנו ולהיות גיבורים. הזנחה שכזו יכולה לגרום להידרדרות משמעותית של המצב. עלינו לפנות כמה שיותר מהר לשירות אורטופדי איכותי ומקצועי.


www.ilan-ortho.co.il/
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים