שובר לפרסום בגוגלפשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אייל אשכנזי   
ראשון, 24 אוגוסט 2014 13:01

פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות

פשיטת רגל לאדם פרטי - לא נעים, לא נורא!

פשיטת רגל לא קשורה רק לחברות או לבתי עסק, כפי שאנשים נוטים לחשוב. פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות, רלוונטית בהחלט ויכולה להיות בשבילו פתרון מצוין.

 

הפתרון: פשיטת רגל

לא קל להיות בעל חובות, והסחרור סביב הנושים מעייף ומתיש. אנשים מנסים ככל יכולתם למנוע מצב כזה, אבל אם זה קורה הם חשים חסרי אונים. החובות הולכים ומצטברים, בעלי החוב דורשים את שלהם והגרוע מכל הוא - שמיום ליום הולכים החובות וצוברים ריביות נוספות כך שהבוץ רק הולך ומעמיק. האדם החייב שחשב עוד לחלץ את עצמו מן הבור של החובות, מגלה כי הוא אינו מצליח לעשות זאת לבד ולהיפך, הדבר נעשה גרוע עוד יותר.

במצב כזה מומלץ לפנות לתהליך של פשיטת רגל ולעצור את ההתדרדרות במדרון.

 

למה זה טוב?

פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות, הוא לפעמים הפתרון היחיד לבעל החוב. במסגרת זו יוכל בית המשפט להטיל חיובים שונים הן על החייב והן על הנושים שלא יוכלו לרדוף אחריו בלי תכלית ולהביא לאיזה שהוא הסדר חוקי. בית המשפט יבדוק את יכולותיו של החייב ואת המצב הכלכלי שלו, הוא יכריז על מצב של פשיטת רגל ולפעמים חלק מהחוב גם יבוטל.

חסל סדר רדיפת נושים, חסל סדר התנהלות כושלת. באמצעות בית המשפט הוא יכול להתחיל את חייו מחדש ולהתנהל על פי חוקים שנקבעו לו.

אמנם, יש לציין כי פשיטת רגל לאדם פרטי שנקלע לחובות אינו חף מחסרונות. אדם כזה עלול לגרור אחריו גם השלכות שליליות, כמו למשל קושי בקבלת אשראי בבנק, או קושי באישור הלוואה, מה גם ששמו הטוב של האדם לפעמים נפגע, ולא כולם יסמכו עליו בנושאים כלכליים בעתיד.

ובכל זאת, אם אין ברירה וכבר גברו החובות עד אין תכלית, כדאי לשקול על תהליך של פשיטת רגל שהיא בסופו של דבר כן תועיל יותר מאשר תזיק.

פשיטת רגל לאדם פרטי? יש דבר כזה! אולי גם לך זה מתאים, כדאי בהחלט לבדוק!

 

 


eyal-law.co.il/
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום המשפטים

 • פקיד\ה הוצל
  למשרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום האזרחי\מסחרי דרוש\ה פקיד\ה בתחום ההוצל"פ. ניסיון וידע חובה, תנאים טובים. קו"ח למייל - lin.la.adv@gmail.com
 • רחוב דוד רמז 13 נתניה
  למשרד עורכי דין בנתניה העוסק בתחום האזרחי-מסחרי דרוש\ה עו"ד עם ניסיון בתחום ענייני משפחה והצל"פ. תנאים טובים. קו"ח יש לשלוח למייל - lin.la.adv@adv@gmai
 • דרוש עו"ד למשרה מלאה בתחום הוצל"פ ו/או ענייני ...
 • עו"ד לענייני משפחה
  למשרד עורכי דין באשדוד, העוסק בדיני משפחה, צוואות וירושות דרוש/ה עו"ד, למשרה מלאה, רקע בדיני משפחה- יתרון, הכרת ה- OFFICE -חובה קו"ח יש להעביר
 • עורך דין בתחום הליטיגציה
  למשרד עורכי דין ידידותי (עם שעות עבודה ידידותיות) וקטן המצוי בתל אביב. דרוש עורך דין שעסק ורוצה לעסוק בליטיגציה מסחרית, כולל הופעות, כתיבת כת

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים