שובר לפרסום בגוגלציוד כיבוי אש - למנוע נזקים בנפש וברכוש

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : רועי ילון   
שלישי, 28 אפריל 2015 09:00

 

חשיבותו של ציוד כיבוי אש

הרבה פעמים, אנחנו לא מבינים את החשיבות הרבה של ציוד למטרת כיבוי שריפות עד אותו מצב נורא, בו באמת פורצת שריפה בבית או בבניין המשרדים בו אנחנו נמצאים. במקרה כזה, הפעולה הראשונה שנעשה תהיה, כמובן, להתקשר למכבי אש- אולם זה לא מספיק. עוברות כמה דקות ארוכות מהרגע בו התקשרנו לתחנה ועד הרגע בו ניידת מכבי אש באמת מגיעה אל הבניין שלנו ומסייעת לנו להתמודד עם השריפה. במהלך דקות אלה, עלול להגרם נזק רב. בנוסף לכך, השריפה מתפשטת, וכל ניסיון כיבוי יהיה קשה הרבה יותר.

לצורך כך, חשוב להחזיק בכל בית או מבנה משרדים ציוד כיבוי אש יעיל, שיוכל לתת מענה ראשוני. כך, ניתן יהיה לצמצם באופן משמעותי את נזקי השריפה, ולהקל על מכבי אש לבצע את עבודתם.

סוגי ציוד

באופן כללי, ניתן לחלק ציוד כיבוי אש לשני סוגים- ידני ואוטומטי.

הדוגמא הנפוצה ביותר של אמצעי כיבוי ידני הינה המטף. זהו למעשה מיכל המחובר לצינור. בתוכו, יש חומרים מסוגים שונים שביכולתם לחנוק את השריפה ובכך למנוע את ההתפשטות שלה. חשוב מאוד שכל מי ששוהה במבנה יידע לעשות שימוש נכון בכל סוג של ציוד ידני, כדי שבמקרה של שריפה הוא יידע מה עליו לעשות.

ציוד כיבוי אש לעסקים

בנוסף לכך, בעיקר במקרה של מבנים גדולים, חשוב להתקין גם ציוד אוטומטי, שפעולתו אינה תלויה באנשים השוהים במבנה. דוגמא לכך היא הספרינקלרים, אותה מערכת צינורות מים בתקרה שבחיי היום יום אנחנו רואים רק את הקצה שלה- מתקן זכוכית קטן הבולט אל תוך חלל החדר. המערכת יכולה לזהות עלייה חריגה בטמפרטורה ולהתחיל להתיז מים בלחץ גבוה. בכך, המערכת מאפשרת גם כיבויים של שריפות בחדרים בהם אין אנשים כלל.

כאשר מתקינים בבית או בבניין המשרדים ציוד המאפשר לכבות אש, חשוב מאוד להקפיד לא רק על איכות האמצעים השונים אלא גם על התחזוקה שלהם. אחת לכמה חודשים, יש לבדוק את תקינותם של ההתקנים השונים, על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות במצב של שריפה אמיתית.

 

 


 
מאמרים נוספים :

» אסור לקחת כברור מאליו - ציוד בטיחות באש חובה!

אין להקל ראש בחשיבות של ציוד כיבוי אש ובאפקטיביות שלו במצבי חירום. ציוד מן הסוג הזה מיוצר על ידי החברות המובילות ובכפוף לתווי תקן מחמירים. המטרה העיקרית של הציוד הוא לספק מענה מיידי עבור דליקות או שריפות בכל היקף. יחד עם...

» ציוד כיבוי אש מקצועי- על בטיחות טובה לא מתפשרים

ציוד כיבוי אש מקצועי- כי הביטחון הוא כלל ברזלאין כל צל של ספק, כי חיינו יקרים לנו. אנו משתדלים לחיות את חיינו באיכות ובביטחון המרבי שרק ניתן. כיום יש כל כך הרבה פתרונות לבעיות שונות וכמובן לאסונות טבע רבים שמתרחשים בארץ...

» ספרינקלרים – להציל חיים באופן אוטומטי

כיבוי שריפות הוא דבר הכרחי על מנת להציל חיים ורכוש – כאשר אסון של שריפה מאיים להשתלט על מבנה שבו אנחנו שוהים, גרים או מבקרים, החשיבות של אמצעי כיבוי שריפות רבה עד מאוד.זאת בדיוק הסיבה שבימינו ישנם אמצעים רבים של כיבוי...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים