שובר לפרסום בגוגלצילום ציורים – בואו ניצור רפרודוקציה

PDF הדפסה דוא
צילום ציורים – בואו ניצור רפרודוקציה - 5.0 out of 5 based on 1 review
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שלישי, 15 מרץ 2016 13:33

למה יש צורך לצלם ציורים? לאיזו שימוש זה דרוש? הרי ציור זה ציור, לשם מה צריך לצלם אותו? ובכן, צילום ציורים כמו צילום מייצגים אומנותיים גדולים נועד להציג את הציורים במדיה אחרת. במדיה שהיא יכולה להיות דיגיטאלית, או יכולה להיות קטלוג מסוים המציג את הציורים בתערוכה מסוימת, או בדיסק הנשלח לגלריה לצורך שיווק הציורים לתערוכה.

מהי רפרודוקציה?

המילה בעברית לרפרודוקציה היא שעתוק. רפרודוקציה של ציורים היא העתקה טכנית, מכאנית של יצירת אומנות שהיא מקורית על כל פרט ופרט של היצירה מבלי להחסיר דבר. בעצם בתהליך של צילום ציורים אנחנו עושים רפרודוקציה, העתק של הציור על מנת להציגו בצורה אחרת.

מה נדרש בתהליך של צילום ציורים?

הכלי המרכזי שבו משתמשים בתהליך של צילום ציורים הוא המצלמה. וכמובן צלם מקצועי מאחורי המצלמה. כיום. בעידן של מצלמות דיגיטליות, נערך תהליך של צילום הציורים והעברת הצילומים למדיה בעזרת המחשב לדיסק או לכל אמצעי אחר. גם הצלם המצלם את הציורים  צריך להיות צלם מקצועי ובעל "עין טובה" טובה מספיק כדי להעביר כל פרט ופרט מתוך הציור אל תוך ההעתק, אל תוך הצילום.

זה לא רק צלם ומצלמה

הצלם והמצלמה הם אלו שישעתקו את יצירת האומנות לתוך הצילום. בכדי להגיע לתוצאה הסופית בתהליך של צילום ציורים, יש עוד מספר גורמים שצריך לקחת בחשבון:

 • תאורה נכונה – אנשי תאורה שיצרו את התאורה הנכונה בזמן הצילום של הציורים. שימוש בפלטות צבעים שיתנו תנגודת לציור ויבליטו את הציור בדרכים שונות.

 • אנשי מחשב – אלו המתעסקים בתוכנות של הצילום ובמיוחד בתוכנות של עיבוד תמונות. תוכנות אלו עובדות על כמות הפיקסלים כדי לזהות האם אבדו פרטים בהעברה מן הציור אל הצילום.

 • צוות הדפסה וסריקה – אנשים האחראים על סריקת התמונות בצורה שהתמונה תייצג באופן מלא את יצירת האומנות. אנשי דפוס מיומנים אשר יעלו את הצילומים על הנייר. נדרש ידע רחב בסוגי הנייר שעליהם מדפיסים את התמונות.

 • ציוד צילום מיוחד – זו לא סתם מצלמה דיגיטאלית אלא מצלמה מיוחדת לצילום רחב שכזה. היערכות עם ציוד צילום קשור גם לגודל היצירה וכן לחומרי היצירה" האם היצירה ציורה בצבעי שמן או האם היצירה צוירה על קנבס ועוד. •  
  STU2

  רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

  לוח דרושים מהיום

  חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

  חיפוש מהיר בגוגל

  מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים