שובר לפרסום בגוגלצילום... זה משחק ילדים?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : cameramia   
ראשון, 07 אפריל 2013 10:39

עבור ילדים... כל התנסות היא משחק. ועבור ההורים הגאים – כל משחק של הילד הוא התנסות. אולם מגוון הצעצועים שפותחו משחר ההיסטוריה לא נועדו רק לשעשע את ילדינו אלה גם לאתגר אותם ולתמוך בהתפתחותם. צעצועים רבים המדמים תחומי עיסוק שונים מאפשרים גם הסקה לגבי תחומי העניין העתידיים של הילד- האם הוא מעדיף כלי ציור, כלי נגינה או רכיבה על אופניים? המסקנות אמנם אינן חד משמעיות אך הן מספקות רמז מקדים.

 

אם אתם קוראים מאמר זה, וודאי יש לכם נגיעה לתחום הצילום ויש לכם ילדים. אם מתחשק לכם לגוון את תחומי המשחק שלהם ועל הדרך לגלות אם גם להם יש את יצר הצילום, תוכלו להוסיף אל סל הצעצועים גם מצלמת צעצוע.

 

ההתנסות המוקדמת עם המצלמה תעזור לכם ולילד או הילדה לקבוע האם מדובר במשחק, בתחביב או בכישרון חבוי?

משחק

קיימות כיום בשוק מצלמות צעצוע במחירים שאכן לא עולים על מחירו של כל צעצוע סטנדרטי. בטווח של בין 200 ל- 300 ₪ (מחירה של בובת לגו מיניאטורית למשל), ניתן לפנק את הקטנטנים במצלמת "בוב ספוג" או "הלו קיטי" אשר מאפשרות כמות מכובדת של פונקציות  (אפילו וידאו, אולי הילד בכלל במאי...) באיכות טובה. צעצוע כזה יכול להכניס את הילדים אל עולם הצילום בחוויה היתולית ובלתי מחייבת.

 

שימו לב שכמות המגה פסקל עומדת על 2 בערך, אז אל תצפו ליותר... ומן הסתם התמקדו יותר בלבחון את הנאת הילדים מהעיסוק מאשר את תוצאות הצילום. (בדיוק כפי שאם מדובר בסט תופי צעצוע- לא הייתם בחונים את איכות הנגינה אלה את החיוך על פניהם כשהם מכים בתוף).

 

תחביב

או.קי אז הילד התנסה במצלמת הצעצוע (או שיחק עם האייפון של ההורים- שזה יותר סביר בימינו) וגיליתם שהוא ממש אוהב את זה. שוקלים להמשיך ולפתח את הנטייה כדי לגלות אם יש כישרון או שזה עניין חולף? ניתן לומר שאתם ממוקמים יפה בשלב ה"תחביב". בשלב זה (ובתנאי שהוא מעל גיל 10-12) אפשר להפוך את הילד לבעלים גאה של מצלמה דיגיטלית אמיתית! מומלץ לבחור באחד הדגמים הזולים יותר כי בכל זאת מדובר בילד שעלול לאבד או להפיל את המצלמה.

 

מעתה, אפשר כבר להתייחס (אם כי לא בביקורתיות רבה מדי) לתוצאות הצילום, וגם לבחור עבורו מצלמה דיגיטלית המציעה רכיבים קצת יותר איכותיים מבחינת פלאש, מגה פיקסל וכו'. הרי לא היינו רוצים שהילד ישקיע ויכוון יישומים ובסוף לא נוכל להבחין בכישרון בגלל מאפייני מצלמה ירודים.

 

כישרון

טוב, הילד כבר לא כל כך ילד... בשלב זה הוא כבר אולי נער מתבגר וצלם בפוטנציה. עדיין אין צורך להגזים בהשקעה. אפשר להישאר עם אותה מצלמה דיגיטלית פשוטה של שנות ה"תחביב" אבל מומלץ לבדוק עם הילד אם הוא רוצה להירשם לחוג צילום. אם אין  חוג לגילאים שלו ליד הבית- קחו אחריות וגלו ממי הוא ירש את הכישרון! מי שהעביר לו את הגנים יכול גם להעביר לו גם כמה שיעורי צילום... זה יהיה גם זמן איכות עם המשפחה וגם חוג העשרה. יתרון נוסף הוא שאותו הורה יוכל לפקוח עין (וצמצם) מקרוב על הילד בעת הצילום ולהבין ממקור ראשון (לא מדיווח של הילד ולא מדיווח של מדריכי הצילום) עד כמה הילד אוהב לצלם ועד כמה הוא אכן טוב בתחום זה... ולהסיק עד כמה כדאי לקדם את הכישרון הזה.

 


www.cameramia.co.il/


 
מאמרים נוספים :

» ההיסטוריה של כרטיסי הזיכרון

כרטיס זיכרון הוא אחד הרכיבים הבסיסיים והכרחיים ביותר כמעט בכל מכשיר אלקטרוני חכם. כרטיס הזיכרון הוא הרכיב המאפשר אחסון של המידע הנקלט על המכשיר למשל: מוזיקה בנגנים אלקטאורניים, תמונות סרטי וידאו וקבצים שונים ומגוונים...
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים