שובר לפרסום בגוגלצמיגים ואומנות

PDF הדפסה דוא
צמיגים ואומנות - 3.4 out of 5 based on 9 reviews
דירוג משתמש: / 9
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : טייר דיל   
שני, 18 אוגוסט 2014 09:18

כאשר הצמיגים מגיעים לסוף חיהם ואנו מחליפים אותם בצמיגים חדשים; הצמיגים הישנים הולכים למחזור או למטמנות אשפה מזהמות. אך אולי תופתעו לדעת שחלקם של הצמיגים הבלויים משמשים כחומרי גלם ביצירות אומנות. אחד האומנים המפורסמים בתחום היא צ'אקיאה בוקר(Chakaia Booker) מארה"ב. צמיגים משומשים הם חומרי הגלם ליצירותייה ויש לציין כי היא אינה היחידה המשתמשת בצמיגים בלויים.

בוקר התפרסמה בתחום האומנות בשנות השמונים כאשר עסקה ביצירות אומנות לבישות, היא חיפשה חומרים שיצאו מכלל שימוש בשביל יצירותייה וכך הגיעה לצמיגים ישנים שהפכו להיות המוטיב המרכזי ביצירותייה. את עבודות הגומי החלה להציג בראשית שנות התשעים. היא נתנה לצמיגים הבלויים חיים חדשים ואנרגיה, כהגדרתה. הצמיגים ביצירותיה מייצגים מטאפורות פוליטיות וכלכליות בצורה אסטטית. בעבודה יש שכבות של משמעות עם מודעות חברתית. הפיסול שיצרה מהצמיגים טוען לייצג את הזהות האפרו אמריקאית. הצמיגים השחורים מתיימרים לייצג את חוזקה של הזהות האפרו אמריקאי והניואנסים בצבעים נועדו לעורר את המורכבות של השחורים.

העבודה הנוכחית של צ'אקיאה בוקר מציגה את רמת ההכרה שלה למורשת האפרו אמריקאית שלה ואת השפעתה על היצירה שלה. הדפוס של הצמיגים מייצג את ציורי הגוף שהיו נפוצים בתרבות האפריקאית. השימוש בצורת גיאומטריות מזכיר טקסטיל אפריקאי מסורתי. למרות שעיקר תשומת הלב בעבודה של צ'אקאיה בוקר היא  לקהילה האפרו אמריקאית זוהי לא הדאגה היחידה שלה. עבודתה מפנה את תשומת הלב לנושאים של עבדות, מהפכה תעשייתית, מעמד הפועלים ועבודה במפעל. אלה הם נושאים אוניברסליים שלא רק בני הקהילה האפרו אמריקאיצ יכולים להתחבר אליהם.  יצירות האומנות של בוקר, המבוססות גומי צמיגים, מוצגות בניו יורק ועוד מספר ערים בארה"ב. אם אינכם מגיעים לשם בקרוב ובכל זאת מעוניינים להתרשם ולדעת עוד על יצירותיה של בוקר ניתן לחפשם באינטרנט.

גם בישראל ניתן למצוא אומנים המשתמשים בצמיגים ישנים וחומר ממוחזר בכלל והופכים אותם ליצירות אומנות. אחת מהם היא לי –רון שיטרית פז, בוגרת המחלקה לאומנות בבצלאל,  אשר יצרה אומנות שימושית. היא לקחה גומי צמיגים ויצרה ממנו נדנדה ייחודית בצורת סוס. זוהי נדנדה הניתנת לתלייה. זוני אינה רק יצירת אומנות למוזיאון אלא יצירה שימושית שילדים אוהבים.
כדי לרכוש צמיגים שהם סוג של אומנות איכותית כנסו למחלקת צמיגים במבצע שלנו 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים נהגים ושליחים

חיפוש עבור נהגים - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים