שובר לפרסום בגוגל



קוד משרד הבריאות - מה זה?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דודו כגן   
רביעי, 19 ספטמבר 2018 22:42

כאשר האדם מגיע לגיל מופלג, כוחותיו אינם כפי שהיו והוא זקוק לסיוע מבני משפחתו כמו גם מגורמים ממשלתיים. קשישים רבים במדינת ישראל יכולים לקבל קוד משרד הבריאות, אשר מאפשר לתשושי נפש ולקשישים סיעודיים לקבל מימון במהלך אשפוז או שהייה בבית אבות. על מנת לקבל את הקוד, יש צורך לעמוד בכמה קריטריוניים.

הקריטריונים הנחוצים לקבלת קוד משרד הבריאות

אלה כמה קריטריונים אשר מאפשרים לקשישים לקבל קוד משרד הבריאות:

  • עניין של הגדרה – על מנת לקבל את הקוד, יש צורך להגדיר תחילה את מצבו של הקשיש כתשוש נפש או חולה סיעודי. תשוש נפש סובל מבעיות כמו חוסר יכולת להתמצא במרחב, דמנציה או ירידה בתפקוד הזיכרון. הוא אינו יכול לדאוג לעצמו ועל כן זקוק לסיוע של הסובבים אותו. חולה סיעודי הוא מטופל אשר אינו מסוגל לבצע פעולות יום יומיות בכוחות עצמו, דוגמת רחצה, עשיית צרכים, לבוש או ניידות.
  • מציגים מסמכים – על מנת להגיש בקשה לקבלת קוד, יש צורך להגיש מסמכים שונים דוגמת דו"ח של עובד סוציאלי, שאלון רפואי מלא, חוות דעת רפואית, אישור הכנסה של הקשיש ועוד.
  • מוסד מוסכם – ניתן לקבל קוד משרד בריאות עבור אחד המוסדות המוסכמים עם משרד הבריאות: דיור מוגן או בית אבות.
  • להכיר את התנאים של הסיוע – ניתן לקבל סיוע ממשרד הבריאות בתנאים מסוימים: הסיוע נקבע על ידי נוהל משרד הבריאות, המוסד שאליו נרשם המטופל עובד בשיתוף משרד הבריאות וכן, המוסד אשר מעניק טיפול לחולים הסיעודיים נחשב לבית חולים. הווה אומר, יש לו את כל האמצעים הדרושים להעניק סיוע רפואי מלא.

להכיר את שלבי האשפוז

לאחר קבלת הקוד, מחכים למטופל שלבי אשפוז שונים עד לקליטתו המלאה בבית האבות. ראשית, יש לפנות לאחד מבתי האבות בארץ על מנת לקבל מידע. שנית, יש להגיש לבית האבות את כל המסמכים הרלוונטיים: טופס פניה אל סידור מוסדי, טופס מידע רפואי, סיכום אשפוז וטיפולים, דו"ח סוציאלי ותעודות רפואיות נוספות במידת הצורך. בשלב השלישי נפגשים בני המשפחה עם העובדת הסוציאלית ומשוחחים על דבר האשפוז.

במקרים מסוימים עורכת העובדת הסוציאלית גם ביקורי בית. בשלב הרביעי מקבל המועמד את הסיווג המתאים לו – תשוש נפש או סיעודי. בשלב הבא בוחרים בני המשפחה את בית האבות המתאים להם, תוך שהם מוודאים כי הוא עובד עם משרד הבריאות. בסיום התהליך נפגשים ילדי ההורים עם הרכזת אשר מסבירה להם על כל תהליך האשפוז והמימון הסופי של כל התהליך.

 



 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים