שובר לפרסום בגוגלשדרוג בית משותף – ממה כדאי להתחיל?

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מיכאל רומנסקי   
שני, 27 ינואר 2014 11:49

 

עבור הרוב הגדול של הציבור בישראל, דירת המגורים היא הנכס היקר ביותר. באופן טבעי, כולם רוצים לגור בבית יפה ושמור וליהנות מאיכות חיים משופרת. למרבה הצער - כמו כל דבר בחיים, גם כאשר מדובר על בתים משותפים, הזמן עושה את שלו ותהליכים טבעיים פוגעים בחזות הבניין ובמראהו ומכאן – גם באיכות החיים של התושבים. בדיוק משום כך בוחרים אנשים רבים לשפץ, לשדרג ולתקן ליקויים שונים וכן להוסיף תוספות שונות – הן מטעמים בטיחותיים והן מטעמים של שיפור רמת החיים ושיפור סביבת המגורים.

הרבה יוצר מצבע

כאשר אנו מדברים על שדרוג בית משותף, אנחנו מתכוונים להרבה יותר משיפור אסתטי גרידא. אמנם, אפילו צעד של צביעה חיצונית בלבד מביא לשינוי בתחושה של הדיירים, אולם בהחלט אפשר לעשות הרבה יותר מכך. בין השיפורים שמביאים למהפך הגדול ביותר באיכות החיים ניתן למצוא – הוספת מעלית, שיפוץ הלובי, שיפורים במדרגות, חידוש שביל הגישה, טיפוח הגינון ועוד.

  • הוספת מעלית – מבין השדרוגים שפירטנו למעלה, הוספת מעלית היא ככל הנראה הצעד שתורם באופן המשמעותי ביותר לאיכות החיים מצד אחד ולעליה בשווי הדירות בבניין מצד שני. אנשים שעומדים בפני שינוי משמעותי בחיים ומבקשים למכור את דירתם תלויים לא מעט בשאלה האם מדובר בבניין עם מעלית או לא. כאשר יש מעלית בבניין, ערכה של הדירה עולה באופן אוטומטי ומידי. מדבר על קריטריון ברור שמוזכר באופן מפורש במחירונים השונים. על ההקלה הנלווית בשימוש השוטף במעלית לעומת השימוש במדרגות אין כמעט צורך להרחיב.
  • שיפוץ הלובי – שיפוץ קומת הכניסה והלובי, לצד התקנה של מעלית חדשה, מסוגל להביא למהפך של ממש בתחושה של כל הדיירים. קשה להמעיט בחשיבות הרושם הראשוני שמתקבל כאשר מגיעים לבניין מחודש, בעל חיפוי אבן, תיבות דואר חדשות, אינטרקום חדיש וכיוצא באלה. כאשר דיירים רבים אינם רוצים או אינם יכולים לרכוש דירה בבניין חדש – צעד כזה הוא חלופה לא פחות טובה ולעיתים אפילו מתבקשת.
  • שיפורים נוספים – איכות חיים ותחושה משופרת תושג גם בזכות שינויים קטנים יחסית. צביעת חדר המדרגות, חידוש מעקה הבטיחות, חידוש שביל הגישה וטיפוח הגינון – כולם דוגמאות לשדרוגים שנותנים הרגשה טובה ומשופרת לאורך זמן. העובדות בשטח מראות ששביעות הרצון של הדיירים לאחר שדרוג הבניין, עולה באופן מרשים.

בוחרים במקצוענים

בין אם בוחרים לשדרג את הבניין באמצעות תיקונים ושיפורים קוסמטיים - חיצוניים ובין אם בוחרים לעשות זאת באמצעות שיפורים הרבה יותר משמעותיים כגון התקנת מעלית או שיפוץ קומת הכניסה והלובי, תמיד כדאי להקפיד בבחירת אנשי המקצוע הנכונים. התפשרות מבחינה זו יכולה לפגוע באופן מהותי בתוצאות שיתקבלו בסופו של דבר.

במיוחד כאשר לוקחים בחשבון ביצוע של עבודה הנדסית מורכבת כגון התקנה של מעלית חדשה או שינויים מבניים מהותיים, נדרשת התערבות של אנשי מקצוע מנוסים ובעלי רישיון. בחירה נכונה תוביל לשקט נפשי ולתוצאות מצוינות.
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים