שובר לפרסום בגוגלשלטי בטיחות – חובה אמיתית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : אליחי רובין   
שני, 15 יוני 2015 12:28

 

שלט המתריע על סכנה ליד עמוד חשמל או השלטים המשולשים לפני כניסה לשדה מוקשים בצפון, שלטים המתריעים על מתח גבוה או אפילו שילוט למים רדודים בבריכה אצלכם בקאונטרי קלאב. שלטי בטיחות הם חובה כמעט בכל מקום ציבורי וישנן תקנות מחמירות ביותר של משרד הכלכלה בעניין.

מתי, איפה ולמה?

כפי שאמרנו, שלטי בטיחות הם חובה על פי תקנות ממשלתיות כמעט בכל מקום, ואם יש לכם עסק, מפעל או אפילו בריכה או חניון, כדאי לכם להיכנס לאתר של משרד הכלכלה ולברר אלו שלטים אתם צריכים לתלות והיכן, כאשר ישנן מספר תקנות שלרוב אינן משתנות.

למשל, השלט חייב להיות בגודל מספיק ובמיקום כזה שכל אדם שנוכח במקום יוכל לראות אותו בצורה טובה ולהיזהר בהתאם. כמו כן על השלט להיות בעל תוכן ברור ויש לעשות שימוש בסימנים לטובת אלו שאינם מבינים מה נאמר בו. דבר נוסף שצריך להיות בשלט הוא תיאור קצר של מה עלול לקרות. דוגמא טובה לכך היא שלט האומר "מים עמוקים – סכנת טביעה".

סוגי שלטי הבטיחות

שלטי בטיחות יכולים להגיע במגוון צורות, וכל עוד הן מספקות מבחינת התקנות, הן יעשו את העבודה בצורה טובה. שלט יכול להיות עשוי למשל מפי.וי.סי. חומר מחזיר אור, אלומיניום ואפילו ממדבקה. כאשר ניגשים לבחור את החומר שממנו יהיו עשויים השלטים, יש לזכור כי לא כל חומר מתאים לצורך הספציפי של כל שלט. למשל, מקום שבו נדרשים שלטים מוארים ללילה, ייתכן ושלט שהוא בעצם מדבקה לא יספיק, וכדאי להיזהר מאוד בעניין.

דברים שכדאי לדעת

שלטי בטיחות מגיעים לרוב בצבעים של צהוב, כתום ואדום שהם צבעים שנוטים לגרום לאנשים לתשומת הלב הרצויה. בנוסף, כדאי להתייעץ לגבי צורתו של השלט. פעמים רבות צורה ייחודית של השלט תגרום להבלטה שלו, מה שיגרום לכך שיבחינו בו יותר בקלות. כמו כן, יש לשמור על גופן נקי וברור על מנת שיהיה אפשר להבין בקלות ובמהירות מהשלט מהי הסכנה ומה אסור לעשות.

כדאי להעסיק או למנות את אחד העובדים למפקח בטיחות גם אם אין לכם חובה שכזאת, על מנת שיהיה מישהו מוגדר שיוכל לטפל בעניינים החשובים האלה.

לפני החובה החוקית והתקנות הממשלתיות, יש לנו חובה מוסרית להתקין שלטי בטיחות, וחלילה לנו מלקחת סיכונים מיותרים בכל הנוגע לחיי אדם.

לפרטים נוספים התקשרו 04-8676822

 

 


www.do-seo.co.il

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים