שובר לפרסום בגוגלשמן לבנדר - מקור , שימוש ויתרונות

PDF הדפסה דוא
שמן לבנדר - מקור , שימוש ויתרונות - 4.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : דקלה   
ראשון, 26 דצמבר 2010 13:50


שמן לבנדר מופק מתפרחת צמח הלבנדר שנקרא בעברית אזוביון. הלבנדר הוא שיח ירוק-עד ממשפחת השפתניים שעליו ירוקים ופרחיו סגולים. מי שהכיר את שמן הלבנדר לעולם הוא רנה מוריס גטפוס, כימאי צרפתי שהפיק שמנים אתריים נוספים. משמעות השם בלטינית (Lavare) היא להתרחץ. הרומאים נהגו לרחוץ את גופם בלבנדר והמצרים היו מתבשמים בו. ברפואה ההודית מייחסים את תמצית שמן הלבנדר לצ'אקרת הלב. שמן לבנדר נחשב לשמן "אמא אדמה" וכשמשלבים אותו עם שמנים אחרים הוא מעצים את תכונותיהם. את התמצית מכינים בתהליך שבו מרתיחים את הפרחים ומזקקים אותם.
שמן לבנדר מכיל את המרכיבים הכימיים הבאים: אצטט, בורניול, רניול, גרניל, לבנדולול, לינליל, קריופילן ולימונן. התכונות של שמן לבנדר הן רבות, בין השאר הוא מחטא ומרגיע, נוגד דלקת, אנטי בקטריאלי ואנטי פטרייתי, מזרז התחדשות תאי עור ועוד. ניתן להשתמש בשמן לבנדר לפגעים שונים בעור כמו כוויות ופציעות, ולכאבים שונים כמו: אוזניים, בטן ושרירים. שמן לבנדר מתאים גם לטיפול בהתקררות, שיעול, ליחה ועוד. בנוסף, לשמן לבנדר יש גם היבט נפשי תרפויטי, שכן הוא מרגיע ומוריד מתח וחוסר שקט נפשי. בגלל הפקת השמן מהפרחים, יש גם לריח של שמן לבנדר השפעה נעימה ומרגיעה מאד.

דרכי שימוש:
צורת השימוש בשמן לבנדר היא,בעיסוי, בהוספה למי האמבט, למכשיר האדים או על הכרית. ניתן להשתמש בשמן לבנדר גם להרחקת יתושים, זאת באמצעות טפטוף 3 טיפות על הבגדים או על העור. ניתן גם לטפטף שמן לבנדר על צמר גפן ולהניח בלילה מתחת לכרית. שמן זה אינו מכתים את הבד. שמן לבנדר מתאים גם להרגעת עקיצות ומתאים גם לתינוקות. במקרה של עקיצות רבות מומלץ למהול ב-10 טיפות שמן לבנדר, כמות של 100 מ"ל מיץ לימון, ולמרוח על העקיצה.
שמן לבנדר הוא מהשמנים היחידים שניתן למרוח אותם ישירות על העור. משתמשים בשמן לבנדר גם לצרכים קוסמטיים לשם זירוז התחדשות תאי עור, הבהרה וטשטוש כתמים ולטיפול בפצעי אקנה.השמן מעודד גם צמיחת שיער. שמן לבנדר אינו מומלץ לנשים הרות או נשים מניקות ומיועד לשימוש חיצוני בלבד. בכל זאת, אם אכלנו משהו רעיל והטיפול הרפואי מתמהמה, ניתן לבלוע כפית שמן לבנדר שיביא להקאה ולנטרול הרעלים. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

דרושים בתחום הבריאות

חיפוש עבור רפואה - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים