שובר לפרסום בגוגלהשפה הערבית כל כך יפה

PDF הדפסה דוא
השפה הערבית כל כך יפה - 3.0 out of 5 based on 2 reviews
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : sharon kal   
שני, 23 דצמבר 2013 18:48

תרגום מעברית לערבית – ארוחה של פועלים

אורז עם פול ואורז עם חומוס, בשני המקרים ההגייה דומה. רוז הוא אורז וחומוס הוא חומוס. כך גם הלימון, הפלפל והבטטה, כשרק הבצל נהגה מעט שונה והוא בסאל בערבית. התרגום של ארוחת הפועלים מעברית לערבית הוא פשוט ודומה בשתי השפות. גם הרופאים, אגב, אחידים בדעתם בשתי השפות, שארוחת הפועלים היא בריאה ומזינה.

תרגומים שאפשר לעשות בחברת טרגו כוללים גם תרגום של תפריטים ועל העניינים הרפואיים נרחיב בהמשך.  Targo מקפידה על תרגום מעברית לערבית והמלים המשותפות הן רק יתרון. בתרגומים משפות אירופאיות אין מקבילות רבות כאלו בענייני אוכל למעט אולי בורקס בתורכית אבל תרגום לספרדית לא יניב כל כך הרבה מקבילות.

 

תרגום מעברית לערבית – זכר ונקבה כפשוטם

במקרים האלה מוסיפים את האות ה"א כדי להפוך זכר לנקבה וכך בשתי השפות, כמו בעברית גם בערבית. למתרגם מעברית לערבית אין זה כמעט משנה כי בין כה וכה השליטה שלו בשפה השניה גבוהה כל כך שהפיכה כזו נעשית ברורה מאליה, יתרונות של ידיעת השפה ברמה של שפת אם ואף למעלה מכך. אותה בקיאות תסייע לו בהבדלים בין ריבוי של זכר ונקבה, למשל, שבתרגום מעברית לערבית מוסיפים להן "ין" או "תין", כמו 'סחה' ו'סחתיין'.

 

מתרגם מקצועי אכן יודע את שתי השפות אליהן ומהן הוא מתרגם ברמה של שפת אם ובדרך כלל יותר מזה, הרי במהלך התרגומים הוא נפגש עם בלשנות ברמות שונות ובהסטוריה של שפות. יוצא, אם כן, שהמתרגם מכיר את השפות יותר מאשר רק את אוצר המלים שלהן והדברים נכונים גם לתרגום מעברית לערבית. הרמה המקצועית הגבוהה עוזרת לעבודה ומייעלת אותה.

 

תרגום מקורות מעברית לערבית

טרגו יכולה לתרגם גם טקסטים שנוגעים בארכיאולוגיה או במחקר היסטורי והעוסקים בכך נפגשים רבות עם טקסטים שהשפה בהם היא תערובת של עברית, ערבית וארמית, כמו טקסטים מתקופת המשנה. במקרים האלה המתרגם שבוחרת טרגו שולט בשלושת השפות. הדברים נכונים גם במקרים של תרגום לספרדית כי יש טקסטים עתיקים שנחקרים יחד עם התרבות היהודית שהיתה בספרד. מכל מקום, תרגום עבור חוקרים הוא חלק מן העבודה של targo, בנוסף לשירות שהיא נותנת לאנשים פרטיים.

 

 

 

 

 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים