שובר לפרסום בגוגלתוכנות חינמיות לניהול פרויקטים עבור עסקים קטנים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : עדי   
שני, 27 אוגוסט 2012 15:37

כאשר תוכנות מקצועיות לניהול פרויקטים מגיעות למחירים של מאות דולרים לשנה ואף מעבר לכך, אין פלא שבעל העסק הקטן מוצא את עצמו לעיתים חסר אונים כאשר הוא צריך לנהל פרויקט חדש בעסק או לעקוב אחרי פרויקטים בהתהוות.

למרבה הצער, מרבית התוכנות שמוצעות בתחום בעברית הן לא חינמיות או שהם חינמיות רק עבור ארגונים ללא מטרת רווח. מיוצר לציין כי רצוי שלא להסתכן בהורדת תוכנות פיראטיות מחשש לפגיעה של וירוסים במחשב. למרבה המזל, תוכנות באנגלית בחינם יש ובשפע, ולעיתים ניתן להשתמש בהן בנוחות למרות מגבלות השפה.

הנה כמה מהתוכנות היותר מומלצות שאפשר למצוא ברשת :

• GanttProject - תוכנה בקוד פתוח ואחת היותר טובות שבנמצא. התוכנה מאפשרת לנהל פרויקטים לפי לוחות זמנים וימי עבודה בשבוע. מכיוון שהיא מתבססת על ההגדרות האזוריות במחשב, היא מציגה את שמות החודשים והימים בשבוע בעברית. בנוסף, אפשר לקבוע רשימת "משאבים" של פרילנסרים או בעלי מקצוע ולהגדיר להם משימות ולוחות זמנים. יש גם אפשרות לשמור את הפרויקט הנוכחי על גבי שרת אינטרנט ולטעון מהשרת חזרה.

• Open Workbench - מדובר בתוכנה שמהווה מתחרה ישירה ל - Microsoft Office ולכן מציעה לא מעט אפשרויות מתקדמות כמו ניהול פרויקט החל משלב התכנון ועד לשלב הביצוע או יצירת תת פרויקטים כקבצים נלווים. אפשרות מעניינית נוספת היא להגדיר "קו בסיס" שת הפרויקט המתוכנן ולהשוות אותו לצורה שבה הפרויקט מתקדם בפועל.

כמו GanttProject, גם OW מתבסס על לוח השנה והתאריכון שמוגדר בהגדרות האזוריות של חלונות.

• ClockingIT - פרויקט המבוסס על תרומות וזמין בעשרים שפות שונות כולל עברית. השימוש הוא בחינם, אך דורש רישום קצר, ולאחר מכן ניתן לנהל את החברה או העסק ישירות דרך מיני אתר. המערכת מאפשרת להגדיר רשימה של לקוחות ומשימות שיש לבצע עבור כל אחד מהם. יש למערכת גם מספר מאפיינים הדומים לשרות SharePoint  של מיקרוסופט כגון פתיחה של פורום פנימי לאתר או מסמך Wiki בפורמט דומה של Wikipedia לצורך צבירה ותיעוד של המידע הארגוני.

• 2-Plan - תוכנה נוספת שמתיימרת להיות חלופה חינמית ל - Microsoft Project. הממשק שלה פשוט יחסית, אך לא פחות עוצמתי. אפשר לנהל פרויקטים במספר דרכים : פרויקט פשוט, פרויקט מבוסס מאמצים (Effort Driven) ופרויקט בשיטת תרשים Gantt. המבנה בו מוצג הפרויקט הוא מבנה היררכי בצורה דומה למדי לתכנות מבוסס עצמים. מדובר אמנם במבנה מעט לא שגרתי, אז כזה שמאוד נוח לעבוד איתו לאחר שמתרגלים אליו.

באיזו תוכנה לבחור?

מכיוון שכל התוכנות לניהול פרויקטים שהוצגו כאן הן חינמיות, מומלץ לעבוד במקביל עם שתיים או שלוש מהן ולבחור את זו שעונה על הצרכים של העסק בצורה הטובה ביותר. 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים