שובר לפרסום בגוגלתחומי האחריות של מנהל רשתות תקשורת בבית העסק

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : Administrator   
רביעי, 02 מאי 2012 10:59


מנהל רשתות הוא אדם מהותי בכל ארגון בינוני או גדול. מדובר בעובד שעבר התמחות ויש ברשותו כלים להתמודד עם מגוון אתגרים שקשורים ספציפית לתחום התקשורת לבתי עסק. אבל מה בדיוק מנהל רשתות עושה למעשה? מה בדיוק נמצא בטיפול שלו?
מנהלים רבים לא מבינים למה הם צריכים להעסיק מנהל רשתות תקשורת מובחר ובעל כישורים ולוקחים אחראי מתחיל לתפקיד זה. כתוצאה מכך, תפקודו השוטף של העסק יורד בגלל בעיות כאלה ואחרות וחוסר יכולת לצמוח ולהתקדם.
כדי להימנע ממצבים בתוכם העסק נתקע בגלל מחסור באדם יעיל, העדפנו להציג בהזדמנות זאת חלק מנושאי העיסוק של מנהל רשתות התקשורת בבית העסק. קריאה מהנה ומועילה!

מתן סיוע לעובדי החברה

ניתן למצוא בעלי עסקים שרואים במנהל רשתות איש סיוע טכני. אמנם מדובר באדם שיכול לסייע לחבריו לעבודה בתקלות מיחשוב, אבל כדאי לשים לב שיכולותיו רבות משמעותית מיכולות שמצפים מעובד תמיכה, ובהתאם לכך מומלץ לתת לו לטפל בנושאים שתובעים את יכולותיו בצורה בלעדית.
זה נכון – הוא ידע איך לסייע כשעובד לא מצליח להדפיס מסמך, אבל בשביל הניהול התקין מומלץ מאוד שהוא יהיה כפוף להנהלת החברה ויטפל בנושאים הגדולים. הרי כדי להפעיל מחדש מחשב תקוע לא צריך איש מקצוע, אבל להתקין VPS (שרת וירטואלי פרטי) לא כל אחד ידע ובגלל זה מומלץ שהמקצוען שיש לו ידע בנושא יתרכז במשימות המתאימות לרמה המקצועית שלו.

טיפול ברשתות והקמה שלהן

לב ליבו של התפקיד הוא באופן טבעי הטיפול ברשתות מחשבים, פתרון בעיות בהן והגדרתן התקינה. רשת בפרט ותקשורת בכלל היא הכרח של עסק מודרני – היכולת לנהל את העסק תלויה בצורה משמעותית בחיבור לרשת האינטרנט ובין המחשבים עצמם. כך מתבצע שיתוף קבצי מחשב (וידע) בין עובדי החברה, מתנהלת תקשורת פנים (ולפעמים אפילו חוץ) ארגונית ובכלל מדובר באמצעי חשוב מאין כמוהו.
כדי לשמור על רשת מיחשוב יציבה, דרוש אדם מסור שינהל אותה. מנהל רשתות התקשורת יתמודד עם ניתוקים ותקלות, ידע לספק יכולות תקשורת למחשבים חדשים בארגון ובצורה עקיפה יהיה אחראי באופן ישיר על קצב הגדילה של החברה. קל למצוא עסקים שדורשים יכולות מחשוב מיוחדות כמו שרת וירטואלי לשיפור התפוקה, ומנהל הרשתות מוכרח לדעת איך להתקין ולתקן שרת מסוג זה.

הטמעת אמצעים חדשים בעסק

בית עסק לא יכול לא לשאוף קדימה ולהישאר כמו שהיה בעבר. מנהל רשתות יעיל ידע להתמצא בכל עת בטכנולוגיות חדשות ושיטות חדשות לבצע ולייעל – וידע להציג את היתרונות בפני מנהליו. רצוי גם שידע להכניס את הטכנולוגיה החדשה בתוך העסק וגם לשפר אותה בעתיד.
בעלי עסקים רבים לא יודעים עדיין כיצד המחשוב יכול לסייע להם – לדוגמא, האם אתם יודעים איך דבר כמו חיזוק התשתית או עבודה עם מחשוב ענן במסגרת העסק יכולה לסייע לכם? האם אתם בכלל יודעים מה זה בכלל או איך מבצעים דבר זה?
לאור האמור, צריך אדם מוסמך שידע להתמודד עם האתגרים הללו ולסייע לבעל העסק להוביל את העסק כולו להצלחה.

 


 


 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים