שובר לפרסום בגוגלתיקון מוצרי חשמל מסוגים שונים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : מאיה   
שלישי, 02 ינואר 2018 11:42

מוצרי החשמל שנמצאים בכל בית הם כבר מזמן חלק בלתי נפרד מחיינו ולא ניתן לתפקד בלעדיהם. כאשר אחד ממוצרי החשמל החשובים בבית מתקלקל, זה פוגע בהתנהלות התקינה של כל בני הבית- טלוויזיה, מכונת כביסה, תנור או מקרר, כולם מכשירים שכל בני הבית מסתמכים עליהם. בעבר, כאשר מוצרי החשמל לא היו כל כך נפוצים, היה מספר מצומצם של חברות שייצרו אותם והם היו באיכות גבוהה במיוחד והחזיקו מעמד שנים רבות. היום, כאשר חברות רבות יותר מייצרות מכשירי חשמל, באיכויות שונות כדי שיתאימו לכל כיס כמעט, ישנן הרבה יותר תקלות במכשירים. בנוסף, הקדמה הטכנולוגית של העשורים האחרונים הפכה את מוצרי החשמל למתוחכמים הרבה יותר, אך במקביל רגישים ועדינים יותר וגם לזה יש השפעה על הנטיה לתקלות.

כיצד מטפלים בתקלות במוצרי חשמל

אופן הטיפול בתקלות נובע קודם כל מסוג המכשיר החשמלי שהתקלקל. כאשר מדובר במכשירים גדולים כמו מקרר, מזגן או מכונת כביסה, הדרך היחידה לתיקון היא לפנות לטכנאי מוסמך ומקצועי לטיפול בתקלה. כאשר צריך להזמין תיקון מוצרי חשמל חשוב קודם כל לבדוק האם המוצר נמצא עדיין בתקופת אחריות היצרן. אם כן- חשוב מאוד להזמין טכנאי מוסמך מטעם החברה כיוון שרק כך יהיה כיסוי ביטוחי לתיקון. אם המוצר אינו תחת אחריות, מומלץ לחפש המלצות אצל מכרים, באתרי המלצות ברשת וברשתות החברתיות ולחפש טכנאי אמין, מקצועי ולא יקרן.

כאשר מדובר במוצרי חשמל קטנים יותר, שניתנים להובלה עצמאית, יש לפנות למעבדות תיקון מוצרי חשמל מקצועיות שמספקות שירותים לדגם שברשותנו. חשוב לזכור שלא בכל מצב כדאי לתקן את המוצר. מוצרים קטנים שאינם יקרים הם לעיתים ברי החלפה במכשיר חדש בעלות נמוכה משל תיקון. השוק מוצף בחברות ויבואנים של מוצרי חשמל וכל הזמן ישנם דגמים חדשים וטווחי מחירים נמוכים במיוחד. לכן חשוב קודם כל לבדוק מה העלות של מוצר חדש כדי לדעת האם המסירה לתיקון משתלמת בכלל.

כאשר פונים למעבדה לצורך תיקון מוצרי חשמל, חשוב מאוד לנסות ולברר את עלות התיקון, אפילו בהערכה גסה, לפני המסירה. טכנאים רציניים כמובן לא יתנו הצעת מחיר מדויקת לפני שבדקו את המכשיר, אבל טווח אפשרי של מחירים לתיקון התקלה הם בהחלט יכולים לתת.
בנוסף, חשוב לבדוק עם הטכנאי האם קיימת עלות נפרדת לבדיקה שאותה יש לשלם בכל מקרה, גם אם מחליטים לא לתקן בסוף את המוצר, כיוון שאז יש להוסיף זאת לשיקולים.
עוד דבר שחשוב לבדוק הוא מהי האחריות הניתנת לתיקון. מעבדה מקצועית תעניק פרק זמן סביר של אחריות מצידה על התיקון שביצעה.
לאחר שקלול כל הנתונים שמתקבלים, ניתן להחליט החלטה צרכנית נבונה לגבי תיקון המוצר החשמלי.
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים