שובר לפרסום בגוגלתרפיה במוסיקה לבריאות ואיכות חיים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : jordan78   
רביעי, 08 אוגוסט 2018 13:26

מוסיקה מקושרת לעתים קרובות למצב הרוח. שיר מסוים יכול לגרום לנו להרגיש מאושרים, עצובים, אנרגטים, או רגועים

כל סוגי המוזיקה עשויים להיות בעלי השפעות טיפוליות, למרות שמוסיקה מהתרבות של האדם עשויה להיות יעילה ביותר. ברפואה הסינית, חמשת האברים הפנימיים ומערכות מרידיאן מאמינים שיש להם את הגוונים המוסיקליים המתאימים, המשמשים לעידוד ריפוי.

ישנם סוגי מוזיקה שונים הגורמים לגירוי נוירולוגי. לדוגמה, מוסיקה קלאסית נמצאה לגרום נוחות והרפיה בעוד מוסיקה רוק עלול להוביל אי נוחות. מוסיקה יכולה להשיג את ההשפעות הטיפוליות שלה בין השאר על ידי העלאת סף הכאב.

ניתן להשתמש במוסיקה עם דימויים מודרכים כדי ליצור מצבי תודעה שונה המסייעים בחשיפה. מוסיקה יכולה לשמש גם בכיתה כדי לסייע לילדים בפיתוח של כישורי קריאה ושפה. ישנם שיטות מקובלות להאזנה ולהגבה למוסיקה חיה או מוקלטת.

קיימות עדויות מדעיות חזקות התומכות בשימוש בטיפול במוסיקה לשיפור מצב הרוי, חרדה ומתח.

להלן שלושת  התנאים האחרים שבהם נלמד תרפיה במוסיקה, הנתמכת על ידי ראיות מדעיות:

אוטיזם

אוטיזם הוא הפרעת מוח הקשורה למגוון רחב של בעיות התפתחותיות, במיוחד בתקשורת ובאינטראקציה חברתית. על פי האיגוד הפסיכיאטרי האמריקאי, אוטיזם מסווג כסוג של הפרעת ספקטרום האוטיזם (ASD). הפרעות אלו מאופיינות בבעיות תקשורת, אינטראקציה חברתית, וכן התנהגויות חריגות וחוזרות על עצמן. אנשי מקצוע מסוימים משתמשים במונח רחב יותר, הנקרא הפרעת התפתחות מתפשטת (PDD), לתיאור אוטיזם. בנוסף לאוטיזם, ישנם שלושה נושאים אחרים המכונים PDDs: תסמונת אספרגר, הפרעה דיסנטגרטיבית בילדות, והפרעה התפתחותית

אנשים שיש להם בעיות הקשורות לאוטיזם, לעתים קרובות מראים עניין מוגבר ותגובה למוסיקה. זה יכול לבוא דרך תקשורת מילולית או תקשורת לא מילולית וכן הקמת תהליכים התפתחותיים נורמליים.

דמנציה

דמנציה מתייחסת לאובדן תפקוד קוגניטיבי (תהליך אינטלקטואלי הנובע מהבנה, תפיסה או מודעות למחשבות ולרעיונות של האדם). דמנציה יכולה להיגרם על ידי שינויים במוח כגון אלה הקשורים למחלה או לטראומה. השינויים עשויים להתרחש בהדרגה או במהירות. קוגניציה היא מעשה או תהליך של חשיבה, תפיסה ולמידה. תפקודים קוגניטיביים שיכולים להשפיע על דמנציה כוללים קבלת החלטות, שיפוט, זיכרון, אוריינטציה מרחבית, חשיבה, חשיבה ותקשורת מילולית. דמנציה עשויה גם לגרום שינויים התנהגותיים ואישיות, בהתאם לאזור (ים) של המוח מושפע.

אצל מבוגרים עם דמנציה, כדי לשפר את מצב הרוח, טיפול במוזיקה עשוי להקטין את הסיכון למחלות לב או מוח בחולי דמנציה קשישים.

דיכאון

דיכאון היא מחלה המשפיע על הגוף, הנפש, והמוח.  דיכאון נחשבת להפרעת מצב רוח. דיכאון משפיע על הדרך שבה אדם אוכל וישן.

קיימות עדויות לכך שטיפול במוזיקה עשוי להגביר את היענותן לתרופות נוגדות דיכאון. אצל מבוגרים קשישים עם דיכאון. אצל נשים מדוכאות, טיפול במוסיקה עלול להוביל לירידה בקצב הלב, קצב הנשימה, לחץ הדם ומצב הרוח המדוכא. טיפול במוסיקה עשוי גם להיות מועיל עבור אנשים הסובלים מדיכאון בעקבות ניתוח החלפת הברך.

מאמר בחסות מכללת דעת - המכללה המוסילה לקידום מוזיקה לגיל הרך  למידע נוסף לחצו כאן>>>

 


www.seo-uri.co.il/
 
מאמרים נוספים :

» טיפולי תרפיה במוסיקה כאמצעי גישה לנפש הילד

פנייה לקבלת טיפול תרפיה מתבססת על קשר מאוד מיוחד הנוצר בין התרפיסט לבין המטופל, אותה כימיה בין שני הצדדים חשובה מאוד להצלחת הטיפול. כאשר עומדת על הפרק תרפיה במוסיקה משמעות הקשר בין המטפל למטופל הופכת משמעותית עוד יותר....
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים