שובר לפרסום בגוגלBI - שימוש חכם בבינה עסקית

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : nati bentov   
שני, 21 מאי 2012 12:31
חושב לפתוח חברה? לפתוח חברה חדשה בכל דרך שהיא, היא לא מטלה מובנת מאילה, בכנות, אפילו לא קרוב, מעבר לתקציב היא מצריכה גם הבנה של הסקטור העסקי בו מתנהלת החברה, ידע ברזי הניהול וללא צל של ספק, נסיון וידע. הנושא שאפילו עוד יותר עצוב, הוא ההבנה שגם אחרי שנתיים שהעסקים בשמיים, הסיכון הכלכלי נשאר.


כיצד, אתם תוהים? מהסיבה המאוד הפשוטה שלמרות שחברה מצליחה ושורדת את התקופה הראשונית, אין די בכך - כי כולנו משתוקקים לשגשג ולגדול הרבה יותר. אך תמיד חשובה התובנה שככל שהחברה גדלה, מוטת השליטה והבקרה יורדת. אז איזה אמצעי יכול לסייע להנהלה לשלוט טוב יותר בעסק?

BI - אולי זה הפתרון?

למסעדות וכמובן גם לחנויות קטנות אספקט הניהול הוא לכל הדעות קל יותר מאשר למשרדים גדולים, וברוב המקרים לא דורש אמצעים טכנולוגיים ייחודיים. אולם עסקים גדולים שמרווחים לא יותר מ150 מיליון, בדרך כלל זקוקים גם כדי לנהל טוב יותר את המתרחש בפירמה וקל וחומר כדי למנף את הפירמה, קצת "סיוע חיצוני".

איזה אמצעים עוזרים במלאכת הניהול

תחום טכנולוגי נפלא שהתפתח בשנים האחרונות, תחילה בחוץ לארץ, הוא התחום התחרותי של פיתוח הבינה העסקית; כלל המערכות והכלים ששיכים לתחום מערכות המידע נועדו לסייע לדרג הניהולי בתהליך קבלת ההחלטות ובהגעה לתובנות לגבי העתיד בכל המתרחש אצלם בארגון.

שימוש באלמנטים כגון Data Mining, תוכנות מסוימות או ניתוחי מערכות, הם רק דוגמא שולית לאפשרויות הקיימות לשימוש ההנהלה של העסק או הפירמה. בכל אמצעי, כלי או פתרון חכם שתבחרו מהנושא החשוב של הבינה העסקית תהנו מיכולות חשובות לעסק כמו כריית מידע, התמודדות טובה עם מסות ענק של נתונים, אינטגרציה בין מידע ממקורות מקבילים בחברה ויכולות חשובות אחרות, כך שמלאכת הניהול נהיית יותר טריוויאלית, וכמובן ניתן עם חשיבה מושכלת והגיון בריא לשפר תהליכים בחברה.

כפי שכבר בטח הבנתם, יש המון אמצעים מעולים לייעל ולשפר תהליכים בעסקים, מה שמהותי זה להתחיל עם הצעד הראשון ולהיעזר במקצוענים בתחום של הבינה העסקית, שמסוגלים לעזור ולאפיין בדרך טובה ואיכותית את הצרכים של הארגון ולהתאים ו"לתפור" לו את הכלים האיכותיים ביותר.

בכל שאלה ופרט אתם מוזמנים להיועץ בי.
nati19975
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

לוח דרושים מהיום

חיפוש עבור דרוש - אתר משרות

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים