שובר לפרסום בגוגלPentaho - שירותי בינה עסקית יעילים

PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
השיעור נכתב על ידי : nati bentov   
ראשון, 22 אפריל 2012 11:17
ניהול - משימה בילתי אפשרית, להקים עסק היא בשום מצב לא משימה טריוואלית, אפילו רחוק מזה, בנוסף לכסף היא דורשת הבנת התחום בו הוא מתנהל, ניסיון ניהולי ובנוסף, ניסיון וידע. מעבר לזה הנושא שיותר עצוב, הוא כמובן ההכרה שגם אחרי 2 שנים שהעסק ריווחי, זה לא מבטיח כלום.


איך ולמה, אתם תוהים? בגלל הגורם הפשוט שאפילו שפירמה מצליחה ושורדת את תלאות השנים הראשונות, זה לא נגמר בזה - כי אנו משתוקקים להצליח ולשגשג מעבר למצב הנוכחי. אך חשוב מאוד להבין שככל שארגון גדול, אפשרות הבקרה והשליטה של הדרג הניהולי צונחת. אז איך ומה יכול לסייע לכולנו לנהל ולשלוט טוב יותר?

ETL - התחלה נהדרת!

לעסקים קטנים כמו למשרדי תייוך התחום הניהולי הוא ללא צל של ספק קל יותר מאשר לחברות בינוניות וגדולות, ובחלק גדול מהמקרים לא מחייב התקנת אמצעים טכנולוגיים מיוחדים. אולם עסקים גדולים שמחזורם עד 150 מיליון, לרוב זקוקים גם כדי להתנהל ולנהל טוב את המתרחש בחברתם וגם בשביל להתפתח, קצת "סיוע חיצוני".

איזה אמצעים עומדים לרשותנו

תחום טכנולוגי נהדר שתופס תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר בחוץ לארץ, הוא התחום התחרותי של הבינה העסקית; כל הכלים והמערכות השייכים לתחום מערכות המידע נועדו לעזור לדרג הניהולי בשלבי הסקת המסקנות ובהגעה לתובנות כלליות וניהוליות בכל המתרחש בארגון שלהם.

שימוש באלמנטים כגון Pentaho, מסדי נתונים משוכללים או טכנולוגיות נוספות, הם רק דוגמא שולית לאפשרויות העומדות לרשות הדרג המנהלתי של החברה. בכל אביזר או פתרון טכנולגי שתבחרו מהתחום המעניין של מערכות המידע תהנו מיכולות רבות וחשובות לדוגמת אחזור מידע, התמודדות נכונה עם מסות של מידע, אינטגרציה בין מידע ממקורות שונים בחברה ועוד ועוד, ככה שמשימת הניהול נהיית יותר טריוויאלית, וכמובן ניתן עם קצת היגיון בריא וקצת שכל לשפר תהליכים בחברה.

בטוח שכבר הבנתם, יש מספר רב של דרכים נוחות לשכלול וייעול תהליכים בארגונכם, מה שחשוב זה להתחיל בצעד הראשון ולהיעזר באשפי תוכנה בתחום של בינה עסקית, שיכולים למפות ולאפיין בצורה המקצועית ביותר את נקודות התורפה בעסק ו"לתפור" לו את האמצעים האיכותיים ביותר.

בכל שאלה ופרט אני מזמין אתכם לבקר שוב בבלוג שלי.
nati19975
 
STU2

רוצים להוסיף מאמר לאתר? הרשמו עכשיו והכניסו מאמר חדש

חיפוש מהיר בגוגל

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים